16 Kasım 2018 08:19

Yunanistan'dan Erdoğan'a övgü, muhalefete eleştiri!

Yunanistan'dan Erdoğan'a övgü, muhalefete eleştiri!

Yunan Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 'karizmatik bir şahsiyet' olduğunu söyledi. Buna karşı, 24 Haziran seçimleri öncesi Türkiye’de muhalefeti eleştirdi.

Yunan Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias, 'Kontra' televizyonuna verdiği demeçte, “Türkiye ile büyük sorunumuz. Bizi rahatsız eden konularda Erdoğan yönetiminden daha iyi olmayan bir muhalefetin bulunmasıdır. Erdoğan, onlardan (muhalefeti kastediyor) daha tutarlı ve karizmatik bir şahsiyet” dedi.

Kotzias, CHP’nin Ege’de 18 adanın Yunanistan tarafından işgal edildiğine ilişkin söylemlerini kastederek, “Adalar ile ilgili mevzuyu başlatan muhalefettir. Sanırım bu bir sorun” diye ekledi.

Yunanistan’ın ve tüm dünyanın Türkiye’de seçimleri ve sonrasını merakla beklediğini de kaydeden Kotzias, “Türkiye’de demokrasinin işlemesini, demokratik seçimler yapılmasını, Türk halkının istediği, sevdiği ve tercih ettiği Cumhurbaşkanı’nın seçmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

KOTZİAS: "ERDOĞAN GÜVENİLİR LİDER"

Kotzias Erdoğan'la ilgili benzer açıklamaları daha önce de yapmıştı. 16 Aralık tarihli açıklamasında Kotzias, Erdoğan'ı güvenilir lider olarak tanımlamıştı.

Kotzias, "Türk-Yunan ilişkilerini görüşmek, iki devletin barışçıl şekilde birlikte var olmasını inşa etmek istiyorsanız, bugün iktidarın merkezi Erdoğan’dır. Türkiye ile diyalog kurmaktan korkmuyoruz. Erdoğan, Türkiye’de sözüne güvenilir tek liderdir. Müzakerelerde kiminle görüşürseniz görüşün Erdoğan’dan başka sözünden dönmeyecek, üstlendiği yükümlülüklerden kaçınmayacak başka biri yoktur. İki devlet arasında yeni bir barış süreci başlatmak, Türk/Yunan ilişkilerini görüşmek istiyorsanız Erdoğan ile görüşerek, anlaşacaksınız” dedi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (24)
 • yunancık boşuna yalakalık yapma .! sizinde sonunuz belli

  (0) (4)

 • haha işine geliyor tabi.

  (0) (3)

 • doğrusu şu ki akdenizdeki kaynakları komşu iki ülke adil(eşit hizmet, eşit ürün) şekilde, doğaya saygılı olarak paylaşmalılar. emperyalistlerin kuyruğuna takılan kendileri, üstelik emperyalistler yunanistana bu doğal zenginlikleri koklatmazlarda. ama yunanistanın siyasi liderlerinin yunan halkının çıkarlarını düşünmekten çok, emperyalistlerin menfaatlerini ve emirlerini önceliyor, gelde uzlaş.

  (1) (3)

 • PEK SANMIYORUM YUNANİSTANIN SAYIN RTE.. YE ÖVGÜLER YAPSIN ..EĞER ÖYLE BİR ŞEY VAR İSE..KESİN İŞİN İÇİNDE BİR MENFEAT VARDIR BANA GÖRE.. BİR İHTİMAL EGE ADALARI OLABİLİR..ZİRA YUNANİSTAN BİR ÇOK ADAMIZI İŞGAL ETMİŞ DURUMDADIR..

  (2) (5)

 • Allah Allah… Dugun degil, bayram degil. Eniste neler pesinde boyle?

  (1) (11)

Tüm Yorumlar