19 Eylül 2018 04:47

Yunanistan Başbakanı Çipras, F-16 ile Ege’de uçtu!

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, F-16 uçağına binerek 3 savaş uçağı eşliğinde Kuzey Ege üzerinde uçuş yaptı.

Sabah saatlerinde Larisa Hava Kuvvetleri Karargâhı’nı ziyaret eden Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, özel uçuş kıyafeti giyerek F-16 Block 52+ uçağına bindi ve 3 savaş uçağı eşliğinde Kuzey Ege üzerinde uçuş yaptı.

Yunanistan Başbakanını taşıyan uçak, yaklaşık bir saat süren uçuş sırasında Skiros, Halkidiki, Aynaros, Limnos ve Ayios Eustratios üzerinden geçtikten sonra saat 13.30’da Larisa Havaalanı’na iniş yaptı.

Başbakanlığın bu Sabah gazetecileri “Çipras uçuyor mu?” cümlesiyle bilgilendirmesi ilk başta şaşkınlık yarattı. Daha sonra Başbakan’ın Larisa Hava Kuvvetleri Karargâhını ziyaret ettiği öğrenildi.

Savaş uçağıyla uçuş yapan ilk Yunanlı lider Eleutherios Venizelos, daha sonra da Konstantinos Mitsotakis olmuştu.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (5)
 • Katakuli ile aldıkları Türkiye'nin burnunun dibindeki adaların keyfinden yarıla yarıla gülüyor, Çipras... Çok belli ediyor.

  (1) (0)

 • YANİ ÇİPRAS EGE BİZİMDİR DİYOR ÖYLEMİ?? BİZİMKİLER NE DİYOR BU İŞE ???

  (2) (0)

 • FETÖŞT ÇÜ KUÇULARI AMEREKE YE VERDİ CEPLERİ DOLDURDU TABİİİİİ

  (2) (1)

 • napsın, sıkışan abd 8.planı yunanı devreye sokar,zavallı artisde giderayak bi hatıra fotoğrafım kalsın hevesiyle.... şaban misali

  (2) (5)

 • Bizim Dünya liderimiz Reyiz RT Erdoğan'da hipodromda ata binmişti, at onu üzerinden atmış, atın ayakları altında az daha ezilecekti.

  (11) (9)

Tüm Yorumlar