25 Haziran 2018 18:20

YGS’ye geciken öğrenciler için telafi sınavı olacak mı?

YGS’ye geciken öğrenciler için telafi sınavı olacak mı?

ÖSYM dün yapılan sınavda sınava giremeyen öğrenciler için herhangi bir telafi sınavı yapılacağı yönündeki haberlere olumlu dönüş yapmadı.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) bu yıl uygulamaya aldığı "sınavın yapılacağı binaya girişlerin sınav başlamadan 15 dakika öncesinde sonlanması" uygulaması nedeniyle mağdur olan öğrencilerin durumu tartışma konusu olmuştu.

ÖSYM yetkililerinden alınan bilgiye göre, saat 09.45'ten sonra sınav binalarına öğrenci alınmayacağı konusunda aylar öncesinden uyarıların yapıldığı belirtildi.

"SINAV GİRİŞ BELGELERİNDE..."

Öte yandan adayların sınava giriş belgelerinde yer alan temel kurallar arasında da sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemlerinin tamamlanacağı uyarısının yer aldığı kaydedildi.

MAĞDUR OLAN ÖĞRENCİLER...

Mevcut kural bu yıl ilk defa uygulandığı için, öğrenciler sınava erken de gelse 15 dakika kuralı nedeniyle kapıda kalırken çok sayıda öğrencinin mağdur olduğu bu konuya ilişkin başka bir açıklama yapılıp yapılmayacağı açıklanmadı.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (11)
 • Ne hikmetse herkes sadece 1 dakika geç kalmış. Bu sınav bir şirkette olsa ve şirket aynı şeyi yapsa yine itiraz edilirmiydi?

  (0) (2)

 • alışmışlar her yere geç gitmeye iyi ders olur onlara.devlet işi bu babanın tarlası değil

  (0) (2)

 • kpss sınav ücreti fahiş oranda artırılıyor 9:45 rezilloiği çıkarılıyor nedir bu ÖSYM nin derdi amaç yoksa milleti hükümete karşı kışkırtmak mıdır? aylar önce duyurmuşmuş hele kpss sınav ücretinin fahiş oranda artırılması tam bir facia zaten kpss sınavına girenler işsiz iş arıyorlar birde üstüne fahiş oranda ücret almakta neyin nesi?

  (0) (0)

 • Budan önceki senelerde bu yönde geç geldiği için sınava giremeyen öğrenciler oldu neden bu sene gündeme geldi,

  (0) (5)

 • Bu sene Sınava girmeyen sayısı, geçen seneki ile aynı değilse ben neyim. Benim sınıf full idi. herkes zamanında gelmiş.

  (0) (5)

Tüm Yorumlar