18 Ocak 2019 09:00

Yerel seçimlerle ilgili çok konuşulacak Melih Gökçek iddiası!

Yerel seçimlerle ilgili çok konuşulacak Melih Gökçek iddiası!

Ahmet Hakan yerel seçimlerle ilgili çok konuşulacak iddialarda bulundu. İstanbul'da Kürt oylarını alması durumunda CHP'nin kazanabileceğini belirten Hakan yerel seçimler öncesi kankası Melih Gökçek'le ilgili konuşulacak bir iddiada bulundu ve AK Parti'nin Gökçek'in kapısını çalacağını yazdı.

Mart 2019'da yapılacak yerel seçimler öncesi partiler hazırlıklarına başlarken, İstanbul ve Ankara'da seçim sonuçlarının ne olacağı şimdiden merak ediliyor. Gazeteci Ahmet Hakan, Hürriyet Gazetesi'ndeki bugünkü yazısında bu iki il için dikkat çeken iddialarda bulundu.

İstanbul'da kürt oylarının kilit bir konumda olduğuna dikkat çeken Hakan, "Kürt oylarını alma kapasitesi yüksek adayın şansı daha fazla olacak" ifadesine yer verdi. Özellikle AK Parti'nin elindeki tüm avantajlara rağmen bu noktaya ayrı dikkat etmesi gerektiğini belirten Hakan, "AK Parti’nin işin bu kısmını atlamaması şart... Yoksa tüm dezavantajlarına rağmen İstanbul’u CHP’ye kaptırabilirler." iddiasında bulundu.

ANKARA'DA MELİH GÖKÇEK SÜRPRİZİ: Ankara için ise kilit oyların MHP seçmeninde olduğunu belirten Hakan, "Ankara’da MHP oyları belirleyici MHP oylarını alma kapasitesi yüksek adayın şansı daha fazla olacak" ifadelerine yer verdi. CHP'nin Mansur Yavaş'ı aday olarak göstermesi durumunda, AK Parti'nin eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in kapısını çalacağını iddia etti.

İZMİR'DE SÜRPRİZ OLUR MU: CHP'de Muharrem İnce ile Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki liderlik tartışmalarına rağmen İzmir'de AK Parti'nin işinin zor olacağını söyleyen Hakan şu ifadeleri kullandı;
"CHP seçmenindeki mevcut küskünlük ve sandığı boykot etme azmi bile bu şehrin CHP tarafından kazanılmasına engel olamayacak gibi... AK Parti açısından oyları arttırmak dışında bir hedef pek gerçekçi değil galiba."

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN...

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (15)
 • Ankara’nın geleceği için istifası ne kadar yanlış olduysa tekrar Ankara’nin başina geçmesi Ankara için büyük şans... Hayırlısıyla tekrar Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görmek istiyoruz...

  (6) (1)

 • Gökçek e tekrar oy veririm bir yıl oldu gökçek sonrası Ankarada gram ilerleme yok

  (9) (4)

 • Yazarlık hayatı süresince hangi iddiası gerçekleşti bu tiplerin, sorarım?

  (2) (5)

 • Ahmet Hakan bey Melih Gökçek'i gündem yapma çabalarından vazgeç. Son seçimi Melih kazanmadı. Koltuğa oturdu dediler oturdu. Kalk dediler kalktı. Neden kalk dediler. Bırak kendi oy kaybını akp ye itibar ve oy kaybettirdiği için aldılar. Baska şeylerde muhtemelen vardır. Başka şeyler yaz bence..

  (2) (11)

 • hala melih gokcek i savunuyor adamlar hayret,adam Cumhuriyet dusmani Ataturk dusmani.

  (4) (13)

Tüm Yorumlar