24 Ocak 2019 12:30

Yeni ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün bomba! Türkeş paylaşımı ve...

Yeni ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün bomba! Türkeş paylaşımı ve...

Bugün resmi gazetede yayınlanan kararla ÖSYM Başkanlığına Prof. Dr. Halis Aygün atandı. Yeni ÖSYM başkanı Profesör Dr. Halis Aygün twitterı salladı. Sebebi de daha önceki Türkeş ve Yazıcıoğlu paylaşımları.

KOCAELİ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Halis Aygün yeni ÖSYM Başkanı oldu. Aygün'ün ÖSYM Başkanlığına atama yapılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı.

Halis Aygün'ün ÖSYM'nin başına gelmesi twitterda trend topic listesine girdi. Ülkücü kesim bayram ederken Halis Aygün'ün daha önce twitter hesabından yaptığı çeşitli paylaşımlar yeniden gündeme geldi. Bu paylaşımları arasında Alparslan Türkeş ve Muhsin Yazıcıoğlu ile ilgili olanlar yeniden en çok paylaşılarlar arasına girdi.

Twitter ikiye bölündü
TT listesinde zirveye çıkan yeni ÖSYM başkanına hem destek hem eleştiri var. Milliyetçi kesim Halis Aygün'ün bu paylaşımlarını 'adamın dibi ÖSYM başkanı oldu' diyerek sevinçle yayarken, bazıları da 'taraflı' olduğu iddiasında. İşte twitterda dolaşan ÖSYM başkanının eski paylaşımları ve onun için yapılan yorumlar:


Halis Aygün kimdir aslen nereli? : Yeni ÖSYM başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 1968 yılında Giresun Şebinkarahisar’da doğdu.1989 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümünden mezun olan Aygün, Yüksek Lisansını 1992 yılında aynı üniversitede tamamladı. Aygün, doktorasını 1997'de London City University'de tamamladı. 1989-1993 yılları arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi, Matematik Bölümü, Topoloji Anabilim Dalında araştırma görevlisi olan Aygün, Kocaeli Üniversitesi'nde 1998'de yardımcı doçent, 2000'de doçent ve 2006 yılında da profesör unvanını aldı.

Yeni ÖSYM Başkanı Profesör Doktor Halis Aygün kızı Aybike ile... 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (20)
 • İlk defa adam gibi birisi atanmış.Bu haber beni fazlasıyla sevindirdi.Tam bir Türk,Türkçü ve Atatürkçü.Olması gereken de böyle bilim insanlarının atanması.Başarılar diliyorum.

  (0) (0)

 • yerinde bir karar olmuştur allah türkü korusun ve yüveltsin

  (1) (5)

 • Sayın AYGÜN e başarılar diler muvaffak olmasını rabbil aleminden niyaz ederim,ancak fetö iblisi ile mücadelede kılıcı keskin olmalı bunu asla hafife almamalı bu gün içimizde ki bu satanist örgüt Türk tarihinde ilk defa devletin kalbine saldırmış milletin bağrına hançer vurmuştur,bana göre haşhaşiler bunun yanında zemzemle yıkanmıştır.SELAM OLSUN

  (0) (3)

 • sayın Prof. dr. Halis Aygün ÖSYM de hala kripto fetöcüler olduğuna inanıyorum bunun kanıtıda sınavlarda sık sık değiştirilip öğrenci adaylarını mağdur eden uygulamalar mesela sınavda 09:45 uygulaması bu kaldırıldı ama çok kişi mağdur oldu şimdi de DGS sınavında Sözelden girenlere 0,5 sayısal net bırakma şartı varmış ve bundan haberimiz yok sözelden geçerli puan almama rağmen bu uygulamadan dolayı binlerce kişi mağdur açık fetöcü kriptoların mağdur etme stratejisi yemezler

  (0) (2)

 • gerçek ülkücülere can feda ama oradan ayrılan şimdiye kadar kendini ülkücü gösteren solcu koministler şimdi başka partilerde geziniyorlar asıl sorun onlar

  (0) (4)

Tüm Yorumlar