18 Kasım 2018 15:49

Yargıtay'dan Enis Berberoğlu'na bir ret daha!

Yargıtay'dan Enis Berberoğlu'na bir ret daha!

YARGITAY 17. Ceza Dairesi, yeniden milletvekili seçildiği için dokunulmazlık kazandığı gerekçesiyle hakkındaki davanın durdurulması ve tahliyesini isteyen CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'na 'hayır' dedi.

Yargıtay 17. Ceza Dairesi, yeniden CHP İstanbul Milletvekili seçilen Enis Berberoğlu hakkındaki davanın, "yasama dokunulmazlığı nedeniyle durması" yönündeki talebin reddine ilişkin karara yapılan itirazı reddetti.     

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, durdurulan MİT tırlarına ilişkin görüntüleri eski Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a ilettiği iddiasıyla yargılandığı davada 5 yıl 10 ay hapisle cezalandırılan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu hakkındaki davanın, "yeniden milletvekili seçilmesi nedeniyle durması" talebini reddetmişti.     

Daire, Berberoğlu'nun tahliyesine karar verilmesi isteminin ise dosyanın esastan incelenmesi aşamasında ele alınmasını kararlaştırmıştı.     

Dairenin kararına, Berberoğlu'nun avukatları itiraz etti. İtiraz, bir üst daireye gönderildi.     

İtirazı görüşen Yargıtay 17. Ceza Dairesi de Berberoğlu'nun, "davanın durması" yönündeki talebini yerinde görmedi ve itirazı reddetti.     

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (3)
  • Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, yeni adli yıl açılış töreninde konuştu yaaaaaa!. Konuşmasında kıyamet falan derken, bugün hadis ile karar!! - ......................

    (0) (1)

  • Bir kişiye yapılan haksızlık tüm topluma karşı işlenmiş bir suçtur. Susanlar da bu insanlık suçlarına katılmış olurlar… ★★★

    (1) (2)

  • Yargıtay başkanı hukuk devletinden bahsediyordu, geçenlerde... Kimse inanmamıştı zaten.

    (0) (2)

Tüm Yorumlar