21 Kasım 2018 12:35

Volkswagen skandalının 'benzinli araçlara da sıçradığı' iddiası!

Volkswagen skandalının 'benzinli araçlara da sıçradığı' iddiası!

Alman otomobil üreticisi Volkswagen'in (VW) dizel araçlardan sonra bazı benzinli motorlardaki egzoz gazı testlerini de manipüle ettiği iddia edildi.

Alman Bild am Sonntag gazetesinin haberinde, Volkswagen bünyesindeki VW, Audi ve Porsche araçlarındaki bazı benzinli motorların emisyon testlerinin manipüle edildiği öne sürüldü.

Münih Savcılığı'nın soruşturma belgelerindeki tanıklara ve belgelere dayandırılan haberde, araçların daha düşük karbondioksit (CO2) emisyonları ve yakıt tüketimi göstermesi için şanzımanların ve yazılımların manipüle edilmiş olabileceği ifade edildi.

Volkswagen Grubu'ndan konuya ilişkin resmi açıklama yapılmazken, Alman basınına konuşan bir sözcü, VW'nin devam eden soruşturma hakkında yorum yapmayacağını belirterek, şirketin son aylarda Federal Motorlu Taşımacılık Dairesi ile yoğun görüşmeler yaptığını aktardı

"KANIT YOK"

Alman Haber Ajansı'nın (DPA) Federal Ulaştırma Bakanlığı'ndan aldığı bilgilere dayandırdığı haberinde ise şimdiye kadar VW Grubu'ndaki benzinli araçlarda bir emisyon manipülasyonuna ilişkin kanıt bulunmağı kaydedildi

Bünyesinde Volkswagen, Audi, Porsche, Bentley, Lamborghini, Seat , Skoda, Bugatti, Scania ve Man gibi markaları bulunan VW Grubu’nun daha önceki dize skandalı nedeniyle yaklaşık 27 milyar avro ceza ödediği tahmin ediliyor.

Ayrıca savcılığın Volkswagen’e yönelik emisyon skandalıyla ilgili soruşturması sürüyor. Bu kapsamda şirkete ait bazı yerlerde aramalar yapılmış ve aralarında üst düzey yetkililerin de bulunduğu görevliler göz altına alınmıştı.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (5)
 • Vw audi dunyaya rest cekiyor gerisi langir lungur

  (0) (0)

 • wv zengin arapların hisseleri var. emisyon dolai hisse senetler değer kaybediyor arapların elinde bulunan hisse senetleri değer kaybediyor ve beş para etmiyor dolayli yanmış oluyor.paralar sahibin elinde kaliyor zengin araplar parasız kaliyor...sonuç alaçağan hisse senetleri orta doğu kalkınmakta olan ülke senetleri alacaksın yani İstanbul borsası gibi ve ya fabrika kurulmasında hissedar olacaksın üreteceksin ve ihracat yaparak zararını çıkartacaksın...

  (1) (2)

 • VW de bizimkileri örnek alsın, Ameriganın oyunudur desin değil mi...

  (1) (13)

 • Geçenlerde bir arkadaş 2011 model benzinli Passatını muayeneye götürecekti. Egzos muayenesinden geçemeyince son çare olarak makinenin önüne çekip başka aracın egzos değerlerini gösterecek şekilde resim çekilip muayeneden geçmişti.

  (2) (3)

 • Wv araçları saglam saldırı var

  (2) (1)

Tüm Yorumlar