24 Ocak 2019 11:35

Ünlü oyuncu Ufuk Bayraktar 20 gündür cezaevinde

Ünlü oyuncu Ufuk Bayraktar 20 gündür cezaevinde

En son ‘Vatanım Sensin’in ‘Dağıstanlı’sı olarak izleyici karşısına çıkan oyuncu Ufuk Bayraktar, 2007’de karıştığı bir olay yüzünden cezaevine girdi.

Yıllar önce “Ezel” dizisinde Dayı karakterinin gençliğini canlandırarak dikkatleri üzerine çeken, en son “Vatanım Sensin”de Dağıstanlı’yı oynayan Ufuk Bayraktar, geçmişte karıştığı bir olay yüzünden cezaevine girdi. 2007 yılında baba yadigarı olan ruhsatsız silahla bir kavgaya karışan oyuncunun uzun zamandır süren davası sonuçlandı.

Ruhsatsız silah bulundurmaktan yargılanan Bayraktar, kesinleşen 6 aylık hapis cezasını çekmek üzere cezaevine gönderildi. Bugün itibarıyla 20 gündür cezaevinde bulunan Ufuk Bayraktar’ın yeni sezonda herhangi bir diziyle anlaşması olmadığı, üzerinde çalıştığı senaryoyu yazmaya devam ettiği öğrenildi. 36 yaşındaki oyuncu geçen yıl da bir kavgaya karışmış, Cihangir’deki bir kulübü basarak iki kişiyi yaraladığı haberleriyle gündeme gelmişti.

Ufuk Bayraktar, 2003 yılında, babasının işletmeciliğini yaptığı Cihangir’deki Firuzağa Kahvesi’nde çalışırken ünlü yönetmen Zeki Demirkubuz tarafından keşfedilmişti. Bayraktar, 2006’da Demirkubuz’un “Kader” adlı filminde rol alarak oyunculuğa adım attı. O filmdeki rolü, Bayraktar’a 26. İstanbul Film Festivali’nde en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandırdı.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (6)
 • Ruhsatsız silah ve baba yadigarı! Nasıl bir kafa taşıyorsun editör.utanmazsan devletten alacağı var diyeceksin.

  (0) (3)

 • 2007 yil olmus 2018 bir dava 11 yil surermi))) baskanin degigi gibi adalet tikir tikir isliyor, adalet uyuyor uyuyor sonra uyanip milletle dalga gecer gibi ceza veriyorlar, bence bu dava coktan zaman asimindan kapanmasi lazimdi.

  (2) (3)

 • kader kurbani, nasil olsa cikar

  (1) (1)

 • adam zaten öyleymiş sonradan oyuncu olmuş. gerçi kendini oynuyor.

  (0) (4)

 • şimdikiler ünlü oldu mu kral oldum zannediyorlar kendilerini.Silahlı olaylara karışan adamların filmlerini oyunlarını dizilerini seyretmemeli ,müzisyense çaldığını söylediğini dinlememeli albümünü almamalı.

  (1) (3)

Tüm Yorumlar