22 Ekim 2018 11:34

Ünlü iş adamı Elon Musk'a Türkiye dönüşü soğuk duş!

Ünlü iş adamı Elon Musk'a Türkiye dönüşü soğuk duş!

Geçtiğimiz hafta Türkiye’yi ziyaret eden ‘Çılgın Mucit’ lakaplı Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla’ya ırkçılık davası açıldı. Ünlü elektrikli otomobil markasının California fabrikasında çalışan Marcus Vaughn tarafından açılan davada şirket ırkçılık yapmakla suçlandı.

Uluslararası ajansların son dakika diyerek geçtiği habere göre Elon Musk'ın sahibi olduğu Tesla’nın California fabrikasında çalışan 100’ün üzerinde siyah işçiden biri olduğunu söyleyen Marcus Vaughn tarafından davada şirket ırkçılık yapmakla suçlandı.

Aslında Tesla hakkında aynı konuda ortaya atılan ilk iddia bu değil. Geçtiğimiz ay da üç kişi şirkete dava açmıştı. Bu davaların ana konusu ise LGBT ayrımcılığı ve cinsiyetçilik üzerineydi. Son davada ırkçılık iddialarını gündeme getiren Marcus Vaughn, İngilizce’de argo ve yerine göre küfür olabilen “Nigga” yani “Zenci pislik” kelimesi üzerinde durdu.

Fabrika amirlerinin bu kelimeyi, zenci çalışanlara karşı sıklıkla kullandıklarını iddia etti. “Tesla elektrikli araç üretiminde öncü bir şirket olarak görünse de, Tesla fabrikalarındaki operasyon prosedürleri sivil haklar hareketi öncesi ırkçı ayrımları hatırlatıyor” diyen işçi, fabrikalarda sürekli olarak ırkçı hakaretlere uğradıklarını söyledi. Yaşadıkları ırkçı ayrımlar üzerine Elon Musk’a şikayet yazdığını belirten işçi, bunun üzerine işten atıldığını belirtti.

Dünyaca ünlü mucit Elon Musk'tan İstanbul için müthiş teklif

MUSK ÖZÜR DİLEDİ

Tesla, konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçınırken, Musk tarafından şirket çalışanlarına gönderilen mailde, “Büyük bir pislik olmamak için tarihsel açıdan az temsil edilmiş bir grubun parçası olmayı anlamaya çalışın. Bazen böyle şeyler istemeden de olsa yapılıyor ve bu durumda özür dilemelisiniz. Eğer birisi adalet yoluyla sarsılıyorsa içtenlikle özür dilemek, böyle durumlarda da duyarlı olmak ve özürleri kabul etmek gerekir” uyarısında bulundu.

Dünyaca ünlü mucit Elon Musk'tan İstanbul için müthiş teklif

Elon Musk'ı keseleyen tellak konuştu verdiği bahşiş şaşırttı

 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (5)
 • Bunlar bir suredir devam eden olaylar. Tesla otomobil piyasasini alt ust etti ama milyarlarca dolarlik dev otomobil sirketleri onun yanina birakmaz. Bir suredir Tesla nin ayagini kaydirmaya calisiyorlar. Bizim icin ise bu ortaklik icin bulunmaz firsat.

  (0) (0)

 • Herif Anıtkabir'e gitti ya artık nasıl nereden haberler cımbızlanacak gör...'Elona şok'.'Şimdi tesla düşünsün','Muska bilmem ne şoku'bir de çirkin itici çekilmiş resimlerle bezedinizmi ooooh değme gitsin..

  (2) (0)

 • Yaw zenciler birbirine negro nigga pis zenci diyor birşey olmuyor ama başkası söyleyince aşağılama.Onlarda beyaz,beyaz adam diyor ne cahillik yaa, o zaman buda aşağılama ırk ayrımı..

  (0) (5)

 • Sizi kimse kafalayamaz bence. Musk için isabettir!

  (0) (0)

 • BİZİ KAFALAMAYA ÇALIŞIYORDU MUCİT BEY,ÇILGIN PROJEYLE AVLIYACAKTI.

  (2) (1)

Tüm Yorumlar