22 Ocak 2019 21:30

Ülkeyi şok eden balistik füze mesajı!

Ülkeyi şok eden balistik füze mesajı!

Hawaii'de, bir balistik füzenin adaya yöneldiğine dair telefonlara gönderilen mesaj büyük paniğe neden oldu.

Hawaii'de, bir balistik füzenin adaya yöneldiğine dair verilen yanlış acil durum uyarısı vatandaşlar arasında panik yarattı.

Adalıların cep telefonlarına sabah saatlerinde acil uyarı koduyla "Hawaii'ye yönelik balistik füze tehdidi. Derhal sığınak arayın. Bu bir tatbikat değildir."bilgisi gönderildi.

ŞORUŞTURMA AÇILDI!

Hawaii Acil Durum Dairesi Sözcüsü Richard Repoza, telefonlara gönderilen uyarının yanlış alarm olduğunu açıklarken olayın soruşturulduğunu söyledi.

Uyarı, adadaki vatandaşlar arasında paniğe neden oldu.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (5)
 • ABD kıtası ile Hawai arası kuş bakışı 3500 km olduğunu unutuyorsun hrhelde.Türkiyede Edirne ile Hakkarı arası 1800 km civarı kıyasla bakalım.

  (0) (0)

 • Haberi yapanlar Hawai'nin Amerikanin bir eyaleti oldugundan haberi yok anlasilan. Ayri bir ulke zannetmisler.

  (1) (6)

 • Tek yorum yapan misafir, resmen beyni yakan yorum olmuş. Adamın zaten gemilerden karaya her türlü füze firlatma imkanı varken 25.000 km den niye Pakistan Türkiye te füze atsın. Kabloyu kısa devre yaptırma işi de extrasi olmuş. Araba mı çalıştırıyorsun birader. Allah da seni güldürsün.

  (3) (1)

 • UNUTULMASIN HAWAI HALKININ YUZDE 84'U YERLI HALK!... ADALARIN SILAHSIZLANDIRILMASI ICIN WASHINGTON"A KARSI BUYUK MUCADELE VERIYOR!

  (1) (2)

 • Muhtemelen ABD Balistik Füze denemesi yaptı.Hawai üzerinden geçtiğine göre hedef K.Kore değil.Hawai adasına göre konum belirleyece olursak hedef Arap yarım adası,İran,pakistan,Türkiye,Rusya.Rusya ve Çin izleyebildi ise muhtemelen açıklama yapacaklardır.İşte bu gösteriyor ki Ülkeler mutlaka açık denizlerde erken uyarı sitemi için dönüşümlü bir filo bulundurmalıdır.Nükleer silah için resmiyette evet şifre falan filan ama gayri resmiyette füze'nin yanında bulunanların bir kabloyu kısa devre yaptırmalarından ibaret.

  (9) (6)

Tüm Yorumlar