22 Ekim 2018 10:34

Üç ilde öldürülen PKK'lı sayısı 34'e yükseltildi

Üç ilde öldürülen PKK'lı sayısı 34'e yükseltildi

Güvenlik güçlerinin üç ilde başlattığı terör operasyonunda etkisiz hale getirilen PKK'lı sayısı 34'e yükseldi. Bu arada Uğur Tepe bölgesinde bir PKK sığınağı yerle bir edildi.

Şehit İstihbarat Binbaşı Koray Onay operasyonunda etkisiz hale getirilen PKK'lı terörist sayısı 34'e yükseldi. Cudi Dağı bölgesindeki operasyonda da 2 terörist etkisiz hale getirildi.

Şırnak Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, 2 Kasım 2017 tarihinde Bestler-Dereler Bölgesinde Şırnak, Siirt ve Van güvenlik güçlerince başlatılan Şehit İstihbarat Binbaşı Koray Onay operasyonu kapsamında bugün bir terörist Uğur Tepe bölgesinde top atışları sonucu, 2 terörist ise Mehmet Yusuf Dağı kuzeyindeki sığınak içerisinde hava harekatı ile etkisiz hale getirildi.

Böylece devam eden operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 34'e yükseldi.

Ayrıca yine bugün Cudi Dağı Anılmış bölgesinde insansız hava aracı (İHA) ile tespit edilen 2 terörist hava destekli operasyon sonucu etkisiz hale getirildi.

Bölgede operasyonlar sürüyor.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (2)
  • aslan yiğitlerimiz canlarımız,kurban olduğum yaradan sizi korusun elllerinize sağlık

    (2) (2)

  • Bestler Dersler Bölgesi derin mağaraların bulunduğu yerler. 1985 yıllarından bu yana oralarda sığınak inşa ediyorlar. Her taşın altı onlardan bir tanesinin mühimmat deposu gibidir.

    (1) (0)

Tüm Yorumlar