19 Ocak 2019 08:55

Türkiye'den iki Müslüman kadına tam destek!

Türkiye'den iki Müslüman kadına tam destek!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Kongresi ara seçimlerinde Temsilciler Meclisine seçilen ilk Müslüman kadın üyeler Ilhan Omar ve Rashida Tlaib'i tebrik ederek, 2 üyenin Amerikalı Müslümanlar için büyük bir başarıya imza attıklarını belirtti.

Bakan Çavuşoğlu, Twitter hesabından, ABD Kongresi ara seçimlerinde Temsilciler Meclisine seçilen Somali asıllı Omar ve Filistin asıllı Tlaib'i tebrik etti.

Çavuşoğlu, "Ilhan Omar ve Rashida Tlaib'i ABD Kongresine seçilmelerinden dolayı tebrik ediyorum. Amerikalı Müslümanlar için büyük bir başarıya imza attılar" ifadelerini kullandı.

2000'den bu yana en fazla Müslümanın adayın yarıştığı seçimlere Michigan ve Minnesota eyaletlerinden katılan Tlaib ve Omar, "Temsilciler Meclisine giren ilk Müslüman kadın üyeler" olarak tarihe geçmişti.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (4)
 • biz bu kardeslerimizi tebrik ediyoruz, basarilarinin devamini diliyoruz ama, bakalim bunlar koltuga oturduktan sonra türkiye icin neler yapacaklar, neler söyleyecekler!.. sonra sukut-u hayale ugramayalim da... biz millet ve devlet olarak cok iyi niyetliyiz ve bu yüzden hep kaybediyoruz.

  (0) (1)

 • İslam alemi kandırılıyor.Bunlar İslam ülkelerinde kadın istihdamını arttırmak için yapılan göz boyamalarıdır.

  (0) (1)

 • türkiyede acaba Hristiyan milletvekili varmı yada Musevi milletvekili varmı görelim türkiyeyide.

  (0) (0)

 • Daha tanimiyoruz ki bu iki kadini neden tam destek???

  (0) (0)

Tüm Yorumlar