14 Aralık 2018 19:37

Türkiye'den flaş Cemal Kaşıkçı açıklaması!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Irak'ta Suudi Arabistanlı gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasyla ilgili bir açıklama yaptı. Çavuşoğlu Suudi Arabistan'a çağrı yaparak "Suudi Arabistan bizimle işbirliği yapmalı" dedi.

IRAK 'ta temaslarda bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Iraklı mevkidaşıyla birlikte kameraların karşına geçti.

Çavuşoğlu'na İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda kaybolan gazeteci Cemal Kaşıkçı olayı da soruldu. Çavuşoğlu yaptığı açıklamada Suudi Arabistan'a işbirliği mesajı verdi.

Çavuşoğlu: "Başsavcılık yoğun ve kapsamlı bir soruşturma başlattı. Emniyet ve ilgili birimler soruşturmayı yürütüyor. Bu olay Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda gerçekleştiği için Suudi Arabistan ile yakın işbirliği içinde çalışmak istiyoruz. Suudi Arabistan bizimle işbirliği yapmalı" şeklinde konuştu.

Cemal Kaşıkçı olayına ABD de dahil oldu Trump'tan flaş açıklama

Korkunç iddia! Cemal Kaşıkçı'nın ailesi Cidde'de katledildi

 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (5)
 • SUDI ARAB KIZMIS DOGRAMIS ADAMI..MESAJ KIME

  (0) (0)

 • Deniz yoluyla denetim yok ya hani. O bogazdan gecen her denis tasitinin tescil nosu, sahibi, tasidigi yuk ibraz edilmeden sahil guvenlik ile Bogaz deniz guvenligi o tekneye bir santim yol aldirmazlar. Bogazdan gecmese Canakkalede hic sansi yok.Deniz yoluyla Suudi Arabistana gitmek ne kadar surer acaba bu konuda fikriniz varmi? Ne dersiniz Suveysdenmi gecsinler yoksa Iskenderiye limanina inip oradan el ele kol kolami gitsinler.Yazdiginizda mantik olsun.

  (0) (2)

 • Dileğim bu gazeteciyi canlı bulurlar. Hayatından herkes gibi bende endişe etmekteyim. Gazetecilerin talihi Türkiye de ise başka şekilde tezahür etmekte, biri hayatı ile diğerleri ise demir parmaklıklar arkasında, fazla bir fark yok.

  (10) (1)

 • minibüsün birisi 4 saat pendik tarafına gitmiş. bence öldürülmemiştir. pendikte uygun bir yerden deniz yolu ile arabistana götürülmüştür..uçaklar şaşırtmaca..

  (1) (1)

 • AKP İthalata dayalı ekonomiyi nasıl batırdı? suçlusu 20 yıldır Türkiye'de yaşayan Pastör Brunson sıfır terörü azdırdı terör suçlusu ...............

  (9) (1)

Tüm Yorumlar