19 Aralık 2018 08:22

Türkiye'den Cemal Kaşıkçı kararı!

Türkiye'den Cemal Kaşıkçı kararı!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, 'Suudi Arabistan'ın teklifiyle ortak çalışma grubu kurulması kararlaştırıldı' dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye ve Suudi Arabistan arasındaki işbirliği çerçevesinde ve Suudi Arabistan'ın teklifi üzerine, gazeteci Cemal Kaşıkçı hadisesinin aydınlatılması için ortak çalışma grubu kurulmasının kararlaştırıldığını bildirdi.
 
İbrahim Kalın, yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"Türkiye ve Suudi Arabistan arasındaki işbirliği çerçevesinde ve Suudi Arabistan'ın teklifi üzerine, Suudlu gazeteci Cemal Kaşıkçı hadisesinin bütün yönleriyle aydınlatılması amacıyla ortak çalışma grubu kurulması kararlaştırılmıştır." 

TRUMP, "ABD MÜFETTİŞLERİNİ GÖREVLENDİRDİK" DEMİŞTİ

ABD Başkanı Donald Trump, Suudi Arabistanlı gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul'da girdiği Başkonsolosluk binasında kaybolmasının ardından, "ABD müfettişlerini görevlendirdik" açıklamasında bulunmuştu.

Trump'ın açıklaması, diplomatik kaynaklarca yalanlanmıştı. Diplomatik kaynaklar böyle bir şeyin söz konusu olmadığını aktardı. ABD Başkanı Donald Trump kayıp Suudi gazeteci ile ilgili yaptığı son açıklamada, "ABD'nin soruşturmayı durdurmak gibi bir niyeti yok''ifadesini kullanmıştı.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (14)
 • ne basıyon ? ne kasiyon ? tavuk mu kesiyon ? artisss .. onların izni olmadan nereye adım atıyon. cahil cahil yorum yapma.

  (0) (0)

 • Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı konusu ile ilgili olarak, kimsenin aklına gelmediği bir soruyu ben sorayım bari. Konsolosluğa girerken üzerindeki 3 telefonu da Türk nişanlısına veren Kaşıkçı, bunu yapmak yerine konsolosluğa nişanlısı ile birlikte girmiş olsaydı tüm bu sinsi plan nasıl değişecekti?

  (7) (12)

 • Ne ortak çalışma grubu yahu. Basacaksın konsolosluğu, kriminal incelemeni yapacaksın adam gibi. Lafı evelemeden gevelemeden ülkeye iznimiz olmadan tek bir FBI ajanı bile giremez diyeceksin. Konsolosu da soruşturma bitene kadar sınır dışı edeceksin. Hiçbirini yapamadığınız için, adamlar pişmiş kelle gibi elleri ceplerinde sırıta sırıta konsolosluğa girip girip çıkıyorlar hergün. ABD ise "FBI ajanını suudiler talep ederse hemen yollayabilirz" diyor. Sanki babasının eyaleti istanbul. Bunları diyebiliyor musunuz diyemiyor musunuz? Çalışma grubuymuş... Peh!

  (0) (2)

 • * Hiç bir ülkenin açiklamasi,gerçeği Yansitmiyor, sadece millete beyin firtinasi yaptirip algi operasyonlarla gün ve gün zaten kücçülen O beyninlerimizin ,beyincik olmasini sağlayip'ki bana göre büyük ölçüde başardilarda Ne bu dünyada Nede öbür alemde bir işe yaramaz hale getiriyorlar...iğdiş Nesil, iğdiş müslüman,ve iğdiş proto tip INSAN..( ROBOT )..ONLAR Asil Her Şeyi gören VE BILEN ALLAHIN GAZABINI TATMADAN KIYAMET KOPMAYACAK....🙏

  (0) (2)

 • Suudlerle ortak komisyonmuuu???? Pislikler katil maymunlar!

  (0) (1)

Tüm Yorumlar