25 Haziran 2018 18:11

Türkiye S-400 ile puzzle'ı bozdu

Türkiye S-400 ile puzzle'ı bozdu

Rus siyasi uzman Stanislav Hatuntsev, S-400 sistemlerinin Ankara’ya satış kontratın ABD ve NATO için genel olarak hassas bir durum oluşturduğunu belirtti.

Rus siyasi uzman, tarihçi ve yazar Stanislav Hatuntsev Sputnik’e verdiği röportajda S-400 sistemlerinin Ankara’ya satış kontratın ABD ve NATO için genel olarak hassas bir durum oluşturduğunu söyledi.

Hatuntsev, “Amerikalılar, S-400 sistemlerinin satış kontratının, Türkiye’yi NATO’nun ‘menzilinden’ çıkardığını düşünüyor. Eğer NATO birleşik füze savunma sistemi kuracak olursa Türkiye bu sistemden kesinlikle çıkar ve ‘Puzzle’lar’ dizilemez. Türkiye’nin bu sistemin içinde yer almaması, NATO’nun geneli için hassas bir konu olacak.

"TÜRKİYE'NİN BUNU YAPABİLECEĞİNE İNANMADILAR"

Amerikalılar muhtemelen Türkiye’nin Rusya ile S-400 sistemleri satış kontratı imzalayabileceğine inanmadılar, çünkü önlerinde birçok engel vardı. Öte yandan gerçekçi, kendilerini hiç kimsenin bırakamayacağından emin birileri olarak Amerikalılar herhalde Türkiye’nin de gidecek bir yeri olmadığını düşündü.

"TÜRKİYE ABD'NİN SÖZÜNÜ DİNLEMİYOR"

Fakat her şey farklı gelişti. Şimdi Ankara, eskiden olduğu kadar ABD’nin sözünü dinlemiyor. Ayrıca konunun ticari tarafı da var, eğer Türkiye Amerikan silahı alıyorsa ABD’ye, Rus silahı alıyorsa Rusya’ya para ödüyor. Bu da unutulmaması gereken çok önemli bir açı, ABD’nin silah ticaretinin kapsadığı kollardan biri tümüyle devre dışı kalıyor” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (24)
 • S-400 sadece füze sistemi değildir. ABD'nin IRAK ve Suriye politikasına karşı Çin ve Rusya desteğidir ve doğru harekettir. Ayrıca K.Kore liderini el altından desteklemek gerekir.

  (0) (3)

 • Niye kısık sesle konuşuyorsun babacığım, Kısıklı'dayım diye mi? Ooff, off... Git enişteni çağır, amcanı çağır, abini çağır. -

  (0) (3)

 • türkiye nin komşuları, tehtit altında.güvenlikleri tehlikede.derhal ,hepsi de en etkili silahlarla silahlandırılmalıdır.

  (0) (0)

 • Zeynep ve salhor gibiler cosmus gene atiyorlar tutuyorlar ezip gecelim diyorlar amerikaya sayip sövüyolar eeee zeynep sen dünde rusyaya sayip sövüyordun madem amerika cok kötü o zaman reyizine yada ustana yada tayyib efendiye söyle incirlik üssünü kapatsin omuzlara alalim ne dersin???

  (0) (2)

 • ZEYNEP NEYE HELAL OLSUN ANLAMADIM DA MADEM AMERIKA KÖTÜ MADEM AMERIKA DÜSMAN MADEM AMERIKA COOOK KÖTÜ EEEE O ZAMAN KAPAT INCIRLIK ÜSSÜNÜ GÖRELIM

  (0) (1)

Tüm Yorumlar