22 Ocak 2019 21:48

Türk arkadaşına güvenen Alman neye uğradığını şaşırdı

Türk arkadaşına güvenen Alman neye uğradığını şaşırdı

ANTALYA'da güvenini kazandığı Alman arkadaşının önce ev anahtarını kopyaladı ardından 650 bin TL'sini çaldı. Hırsızın Mazı Dağı’nda bir taşın altına gömdüğü para bulunup sahibine teslim edildi

Antaya  Muratpaşa ilçesi Çağlayan Mahallesi’nde bir sitede yaşayan Alman uyruklu A.M.’nin dairesinde bulunan 650 bin lirasının çalınması üzerine polise başvurdu. İhbarla harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, Alman şahsın Antalya’da iletişim içinde olduğu kişileri araştırmaya başladı.

17 AYRI SUÇTAN KAYDI VAR: Birkaç kişinin ifadesini alan ekipler, güvenlik kamerası görüntülerinden şüphelinin A.K.(35) olduğunu belirledi. A.K., Güzeloba Mahallesi’ndeki evinde gözaltına alındı. AK.’nin Mazı Dağı’nda bir taşın altına gömdüğü para ise polis tarafından Alman A.M.’ye teslim edildi. 17 ayrı suçtan kaydı bulunan A.K. Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi.

Öte yandan A.K.’nin, Alman A.M.’nin Antalya’da bir takım gayrimenkul işlerini hallettiği ve bu nedenle aralarında bir güven ortamının oluştuğu öğrenildi. A.K.’nin aralarındaki güvenden faydalanarak, A.M.’nin dairesinin kapısını anahtarını kopyaladığı ve olay günü içeriye bu anahtarla girdiği paranın olduğu iç kapıyı ise kırıp parayı aldığı belirlendi.

Kaynak : İHA

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (5)
 • Diyarbakır Hastanesi’ne mide ve bağırsak kanaması ile getirilen E.T., ameliyata alındı ve bir gün sonra yaşamını yitirdi.

  (0) (0)

 • Mardin Mazıdağı İlçesinden diyor arkadaşlar. Fark etmediniz mi?

  (0) (1)

 • Mardin Mazıdağı İlçesinden diyor arkadaşlar. Fark etmediniz mi?

  (0) (0)

 • O ALMANIN ARKADAŞI TÜRK MÜYMÜŞ, ONU DA AÇIKLASANIZA????????????????????????????

  (0) (0)

 • "Allah'tan korkan, adaletli Türk" eskiden-di; şimdi tam tersi; biz birbirimize güvenmiyoruz, ancak yabancılar bize güveniyor...

  (0) (2)

Tüm Yorumlar