18 Kasım 2018 17:02

Trump'a şok! Karşılamaya gitmediler

Trump'a şok! Karşılamaya gitmediler

BELÇİKA Kralı, Başbakanı ve Dışişleri Bakanı da dahil Belçika yönetiminin NATO Zirvesi için Brüksel'e giden ABD Başkanı Donald Trump'ı Belçika'nın Fransa ile oynadığı Dünya Kupası maçı nedeniyle karşılamadığı belirtildi.

Belçika yönetimi, NATO Zirvesi için Brüksel'e giden ABD Başkanı Donald Trump'ı Belçika'nın Fransa ile oynadığı Dünya Kupası maçı nedeniyle karşılamadığı bildirildi.

La Libre'nin haberine göre, Trump'ı Dışişleri Bakanlığı Protokol Müdürü François Gusten, ABD'nin yeni Belçika Büyükelçisi Ronald Gidwitz, ABD'nin NATO Daimi Temsilcisi Kay Bailey Hutchinson karşıladı. 

Le Soir, Başbakan Charles Michel'in Fransa ile oynanan yarı final maçını izlemek için Belçikalı futbolcu Eden Hazard'ın yaşadığı Braine-le-Comte'ye gittiğini, Kral Philippe ve Dışişleri Bakanı Didier Reynders'in maçı St. Petersburg'da tribünden takip ettiğini yazdı.

Başbakan Michel daha önce yaptığı açıklamada Trump'ın gönderdiği ve savunma harcamalarını artırma çağrısı yapılan mektuptan çok etkilenmediğini söylemişti.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (2)
  • protokol müdürüne yazık olmuş adam maçı kaçırmış, üzüldüm.

    (0) (0)

  • ODA MAÇ SAATİNDE GİTMESİN YANİ ADAMLARIN ÜLKESİ FİNAL OYNUYOR BİZİM GİBİ DEĞİLLER ÜLKE OLARAK TAKIMLARINA SAHİP ÇIKMIŞ DURUMDALAR

    (0) (0)

Tüm Yorumlar