14 Aralık 2018 10:16

Tren, tramvay ve otobüsler artık ücretsiz dünyayı kıskandıran karar

Tren, tramvay ve otobüsler artık ücretsiz dünyayı kıskandıran karar

590 bin nüfusu ve yüz ölçümü ile Avrupa'nın en küçük devleti olan Lüksemburg, tren, tramvay ve otobüslerdeki bilet uygulamasını önümüzdeki yazdan itibaren kaldıracak.

AVRUPA'nın en küçük ülkesi olan Lüksemburg'un yeni aldığı karar herkesi kıskandıracak cinsten. Başbakan Xavier Bettel liderliğinde seçilen koalisyon hükümetinin planları çerçevesinde, tren, tramvay ve otobüslerdeki biletler önümüzdeki yaz kaldırılacak.

Uygulama yaklaşık 110 bin kişiyi ilgilendiriyor. Bir çalışmada, sürücülerin 2016 yılında trafik sıkışıklığında ortalama 33 saat geçirdiği ileri sürüldü. Ülke 600 bin nüfusa sahipken, komşu ülkelerden yaklaşık 200 bin kişi Lüksemburg'da çalışmak için her gün sınırı geçiyor.

PLAN YAZIN BAŞLADI
Hükümetin bu planı aslında yazın uygulanmaya başlandı. 20 yaşın altındaki çocuk ve gençler için ücretsiz ulaşım imkanı sunuldu. Ortaokul öğrencileri okul ve evlerine giderken ücretsiz servisler kullandı. 

2020 yılının başından itibaren tüm biletler kaldırılacak ve biletlerin toplanması ve bilet alımlarının denetlenmesinden tasarruf edilecek. Ancak trenlerdeki birinci ve ikinci sınıf bölümler hakkında ne yapılacağına dair ise henüz bir netlik yok.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (7)
 • Hani her şey ekonomiye dayanıyordu.Hani her şey para idi.Paranın da sonu geldi.İnsana ve insanlığa faydasından çok zararı var.Çok çok para sahipleri kahrından ölür artık.Parası olan değil Beyni olup akıllıca kullanabilen hayatı yaşayabilecek.Yaşasın eğitilmiş BEYİNLER.

  (1) (0)

 • Bizi kiskandiklari icin yapiyorlar.RTE öyle DEDI

  (0) (1)

 • bizde de suriyelilere her şey bedava......

  (3) (0)

 • avrupa nin en guccuk devleti deral olm.Andorra,San marino,Lichtenstein falan var.Monaco var,gillik gillik devletcikler .

  (1) (0)

 • adamların yüz ölçümü kaç m2 ki yürüyerek zaten ulaşıyorsun. bu yüzden bedava olması gayet normal.

  (4) (2)

Tüm Yorumlar