21 Kasım 2018 22:44

Temel Karamollaoğlu ittifak şartlarını açıkladı!

Temel Karamollaoğlu ittifak şartlarını açıkladı!

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, katıldığı televizyon programında seçim ittifakı ile ilgili şartlarını sıraladı. Karamollaoğlu, "Adaletin tesisi, hukukun üstün tutunması, insanların haklarını arayabileceği ortamın sağlanması, ekonomide yolsuzluklarla, israfla mücadele çok önemli." ifadelerini kullandı.

SP lideri Temel Karamollaoğlu, Fox TV'de İsmail Küçükkaya'nın konuğu olduğu programda seçim ittifakı konusunda açıklamalarda bulundu. Farklı bir vizyona sahip olduklarını ifade eden Karamollaoğlu, "Biz ilkeler üzerinde mutabakat sağlayabilirsek ki bu herkesin sağlayabileceği mutabakat, ben iktidar partisinin de bunu sağlayabileceğini düşünüyorum. Başkanlık sisteminin sorgulanabilmesi lazım" dedi.

İktidar ve muhalefetle dirsek temaslarının devam edeceğini söyleyen Karamollaoğlu, "Biz prensiplerin üzerinde duruyoruz. İttifak olabilir, bütün politikalar değişir, o zaman olur. Ama buna razı olur mu iktidar. Biz bu değişiklik olmadan Türkiye'nin düze çıkabileceğine inanmıyoruz." diye konuştu.

İTTİFAK ŞARTLARI
Karamollaoğlu, "Adaletin tesisi, hukukun üstün tutunması, insanların haklarını arayabileceği ortamın sağlanması, ekonomide yolsuzluklarla, israfla mücadele çok önemli." ifadelerini kullandı.

İYİ PARTİ SORUSUNA CEVAP
İYİ Parti konusundaki soruya yanıt veren Karamollaoğlu, "Bizim birçok noktada ortak görüşlerimiz var ama şimdiden ittifak prensibini gündeme getirmeyi doğru bulmuyoruz." dedi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (50)
 • 2015 SEÇİMLERİNDE DOĞAN MEDYA ELİNE SAZ VERİP DEMİRTAŞI PARLATMAYA ÇALIŞMIŞTI HATTA PARLATMIŞTIDA, ŞİMDİ SP SİNİ VE GENEL BAŞKANI KARAMOLLAOĞLUNU PARLATMAYA ÇALIŞIYOR, GERÇEKTE D.MEDYA SP SİNİ HİÇ HAZETMEZ, ERDOĞAN DÜŞMANLIĞI D.MEDYAYA NELER YAPTIRMIYORKİ, BİR ZAMANLAR KAPANMASI İÇİN VE REFAH YOL HÜKÜMETİNİ YIKMAK İÇİN TÜRLÜ BAŞLIKLAR ATAN D.MEDYA ŞİMDİ O PARTİYİ YANİ SP SİNİ PARLATMAYA ÇALIŞIYOR, SP LİLERDE BUNLARA İNANIYOR, RAHMETLİ ERBAKN HOCA OLAYDI HADİ ORDAN DERDİ...

  (1) (0)

 • şunu ciddiye almayın lütfen neden bukadar şişiriliyor bu tamperli temel

  (0) (2)

 • TÜRKIYE BIRAK ARTIK HAIN ARAMAYI!!!!!! "Adaletin tesisi, hukukun üstün tutunması, insanların haklarını arayabileceği ortamın sağlanması, ekonomide yolsuzluklarla, israfla mücadele çok önemli."

  (0) (0)

 • KARAMOLLAOĞLU SEN GERÇEKTEN ÜLKE BÜTÜNLÜĞÜNDEN VATAN MİLLET BİRLİĞİNDEN YANA OLSAN FOX TV SENİ YAYINA ALIRMI, FOX TV DE BEN BUGÜNE KADAR MİLLİ VE YERLİ BİR SİYASETÇİ GÖRMEDİM, SEB ONLARIN DUYMAK İSTEDİKLERİNİ SÖYLÜYORSUNDA ONLARIN GÖZÜNDE ONDAN KIYMETLİSİN,2019 DAN SONRA SENİ VE ŞARTLARINI KİMSE TANIMAZ, ÜLKEYİ HALA KOALİSYONLU YILLARA GÖTÜRME PLANLARI YAPIYOSUNUZ BŞARAMAYACAKSINIZ...

  (3) (6)

 • RTE sana bu sözü verir ama istediğini alınca Eyyyy Karamollaoğlu der ya seni yalancı çıkarır yada sen kendini kodeste görürürsün...

  (2) (2)

Tüm Yorumlar