19 Aralık 2018 08:05

TBMM'deki parti sayısı 9'a yükseldi!

TBMM'deki parti sayısı 9'a yükseldi!

HDP Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu ile İstanbul Milletvekili Erkan Baş'ın partilerinden istifa ederek Türkiye İşçi Partisi'ne geçmelerinin ardından Mecliste temsil edilen parti sayısı 9'a yükseldi.

24 Haziran'da yapılan 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde HDP'den milletvekili seçilen Barış Atay Mengüllüoğlu ile Erkan Baş, partilerinden ayrılarak Türkiye İşçi Partisi'ne geçti. Böylece Türkiye İşçi Partisi, Meclis'teki 9. parti oldu.

TBMM'nin son sandalye dağılımına göre AK Parti'nin 290, CHP'nin 144, HDP'nin 65, MHP'nin 50, İYİ Parti'nin 40, Türkiye İşçi Partisi'nin 2, Saadet Partisi'nin 2, Büyük Birlik Partisi ile Demokrat Parti'nin ise birer milletvekili var.

Mecliste 1 de bağımsız milletvekili bulunuyor.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (6)
 • Türkiyenin gündemi bence çalışanın işçin memerun emeklilerin yılbaşı zammı hükümet 17 yılya oldo ya olcak bu kesimlere hiç önem vermedi ortalıkta gezen çalışmayı sevmeynen insanlara kömür yiyecek dagıtı bunla herşey halloldu zanediyorlar şimdide enlasyona sadece 3 aylık kılf aranıyor düşük zam verilmesi için cehepe aklını başına alsın biri benisem bu iktidardan umudumu kestim chpye nin başına kafası çalışan ilaki dünü aratmayacak lider lazım bu geliri düşük insanların kolan ması lazım enflasyono sanki bu insanlar yükselti

  (0) (2)

 • 15 Temmuz sonrası Cemaat Temizliğinde işe alınan 635 güvenlik korucusu kaçakçılık, göçmen kaçakçılığı, uyuşturucu madde suçları gibi çeşitli suçlara karıştığı ve terör örgütü üyesi oldukları gerekçesiyle görevden uzaklaştırdı..................

  (0) (2)

 • Bu ülke böyle ! Şuheda kanıyla sulanmış ve yüzbinlerce şuhedanın canı,kanı üzerine kurulmuş bir devlette böyle imansız ve CIA köpeği(pkk-hdp-ip-tkp-dhkpc) yapılar barındırılmamalı..

  (4) (9)

 • Allah tez zamanda belasını versin..Uyuşturucu, hırsızlık ve katillikle CIA köpekliği yapan bir parti bakalım ne zaman yok olup gidecek.

  (1) (8)

 • Halkların Demokratik Partisi hala TBMM'deki üçüncü büyük partidir.

  (54) (9)

Tüm Yorumlar