13 Aralık 2018 07:17

Tarım ve Orman Bakanı açıkladı! Fındıkta ne kadar zarar edildi

Tarım ve Orman Bakanı açıkladı! Fındıkta ne kadar zarar edildi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ordu'da meydana gelen selde 600-700 ton civarında fındığın zarar gördüğünü söyledi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ordu'da meydana gelen sel felaketine ilişkin çaıklama yaptı. Pakdemirli, yaptığı açıklamada ''Ordu'da meydana gelen selde 600-700 ton civarında fındık zarar gördü.'' dedi.

Pakdemir'li, "Fındık rekoltesi 200 bin ton civarında, yağış alan, özellikle felaketin yaşandığı Perşembe, İkizce, Çaybaşı, Ünye ve Fatsa ilçelerinde normal şartlarda 72 bin ton rekolte bekleniyordu. Çıkacak rekoltenin üçte biri bu yağış alan bölgedeydi. Bakanlık yetkililerimiz çok hızlı şekilde 950 çifti ile görüştü. Görüşmelerimizin sonunda muhtemel zararın 600-700 ton civarında olabileceği tespit edildi.'' ifadelerini kullandı.

''DEVLET ŞEFKATLİ KOLLARINI UZATACAK''
''Çıkacak zarar neyse bunun telafisi yönünde gereken her adım atılacaktır.'' diyen Pakdemirli, ''Üreticilerimizin ezilmemesi anlamında devlet şefkatli kollarını uzatacak ve ne gerekiyorsa yapacaktır. Orada herkes müsterih olsun" şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (3)
  • ali mangal, senin gibi düşünenlerin ne kadar vatan sevdalısı olduğunu gördük, 15 temmuzda ATM sıralarındaydınız. Vatanın mı düşmesi daha önemli senin için, doların mı?

    (0) (0)

  • Bu. Memlekette masa basi savaşı bu türk milleti olarak bayrağını seven insan sağ yada solcu farketmez. Vatanımız için ne mücadele etmemiz gerekiyorsa onu yapalım bizim bizden başka dostumuz yok

    (0) (1)

  • batan devlet nasıl şefkatli kollarını uzatacak anlayabilmiş değilim.....desenize daha da batacağız....Allah sonumuzu hayır etsin..meclistekilerin bu kadar israfının sonucu buydu zaten..makamlar saraylar hanlar hamamlar...düzeltin bakalım düzeltebiliyorsanız

    (4) (3)

Tüm Yorumlar