19 Ocak 2019 10:01

Tanıtım filmindeki FETÖ benzerliğine soruşturma açıldı!

Tanıtım filmindeki FETÖ benzerliğine soruşturma açıldı!

ANKARA İl Sağlık Müdürlüğünce hazırlanan tanıtım filminde, rahatsızlanan vatandaşı oynayan kişinin FETÖ elebaşına benzerliği nedeniyle açılan soruşturmada 3 kişi açığa alındı.

ANKARA İl Sağlık Müdürlüğünce, eğitim çalışmalarında, kongrelerde, seminerlerde gösterilmek üzere hazırlanan tanıtım filmi, son olarak ekranda yayınlanmak üzere Türkiye Radyo Televizyon Kurumuna (TRT) gönderildikten sonra skandal ortaya çıkarıldı ve filmin sorumluları hakkında soruşturma başlatıldı.

Filmde evinde rahatsızlanan yaşlı vatandaşı oynayan kişinin FETÖ elebaşına benzerliği dikkatli izleyiciler tarafından fark ediliyor. Benzerlik fark edilir edilmez video yayından kaldırıldı ve başlatılan soruşturma kapsamında filmin hazırlanışında görev alan sözleşmeli personel B.T. ve F.F.U. ile eğitim bölümünden sorumlu U.Y.Ç. görevden uzaklaştırıldı. Ayrıca İl Müdürlüğünde görevli onlarca personelin de soruşturma kapsamında ifadesi alındı.

30'A YAKIN SUBLİMİNAL MESAJ BULUNDU

Skandalın ortaya çıkarılmasının ardından Sağlık Bakanlığınca videoyu incelemek üzere uzmanlar görevlendirildi. 1 dakika 56 saniyelik görüntüyü saniye saniye inceleyen uzmanlar 30’a yakın gizli mesaja ulaştı.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (17)
 • hayırdır çok mu gücüne gitti Eser ne herifsin

  (0) (2)

 • Bu işin başlangıcından yayınına kadar geçen süreçteki tüm kişilerin işine son verilmelidir. Kesinlikle bilinçli yapılan bir iş bu iş. Kınıyorum. Utanmazlar.

  (2) (12)

 • Ne güzel işte ağlanacak halimize gülüyoruz :))

  (2) (0)

 • Birisi anlatınca şaka zannetmiştim. Millet zıvanadan çıkmış. Fethullah Hoca'ya benzeyenleri de hapsetsinler. Fethullah ismini ve Gülen soyadını da yasaklasınlar tam olsun bari.

  (4) (2)

 • Daha filmi ilk gördüğümde nasıl olur dedim, fetö yü oynatmışlar filmde, bu imkansız dedim. O kadar benziyor yani. Tesadüf mü değil mi bilemedim.

  (0) (7)

Tüm Yorumlar