14 Kasım 2018 05:14

Tahliye verilen FETÖ hakimi hakkında yeni gelişme

Tahliye verilen FETÖ hakimi hakkında yeni gelişme

Balyoz Davası’nın eski İstanbul 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı olarak görev alan Ömer Diken’e, İzmir 16. Ağır ceza Mahkemesi öğle saatlerinde tahliye kararı verdi. Savcılığın itirazı üzerine İzmir 17. Ağır Ceza Mahkemesi ise tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Balyoz Davası’nın eski İstanbul 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı olarak görev alan Ömer Diken’e, İzmir 16. Ağır Ceza Mahkemesi savcının talebi üzerine adli kontrolle ve yurtdışı yasağıyla tahliye edilmesine karar verdi.

İzmir 17. Ağır Ceza mahkemesi ise Cumhuriyet Başsavcılığı'nın itirazı üzerine dün akşam saatlerinde itirazın kabulüne ve Ömer Diken'in tutukluluk halinin devamına karar verdi. 

BİLGİ: BALYOZ DAVASI

TSK’yı hedef alan Balyoz operasyonuyla gündeme gelen Diken, Silivri’de gerçekleşen davada İstanbul 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı olarak görev almıştı. Uşak Cumhuriyet Başsavcılığı, 2016'da düzenlediği operasyonda eski hakim Ömer Diken’i gözaltına almıştı. Diken hakkında "Silahlı terör üyesi olmak" suçlamasıyla 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (15)
 • DOLAR EURO 6 TL olacak neredeyse halaaa birşeyler yanlış gittiğinin farkındaa olmayan, asgari ücrete tamaa eden güzel ülkemin saf garibanları var, adalet olmadan hiçbirşey olmaz ve bugün bağımsız bir yargı olsaydı bugün bizleri yöneten siyasilerin yarısından fazlası içerdeydi...

  (0) (0)

 • Böyle çelişkili kararlar,öküzün aklına karpuz kabuğu atmak gibi bir şey,yargıya güven azalıyor.

  (0) (0)

 • hsyk göreve, bu vatan haini alçak siyonist uşakları fetöcü alçakları serbest bırakan hakimler derhal görevden alınmalı ve soruşturma açılmalıdır.yoksa bu fetö ve yapısı ile bir sonuca varamazsınız

  (0) (1)

 • 15 Temmuz Şehitler Köprüsü davasında beraat eden FETÖ sanıkları, marş söyleyerek şehit yakınları ve gazileri tahrik etmeye çalıştı. Hero tişörtü yiyene nasıl ceza verildiyse marş okuyarak procakasyon yapanlarda ceza almalı ayrıca haksız yere serbest kalanlar varmı diye HSYK ve adalet bakanlığı konuyu araştırmalı

  (0) (4)

 • Beraat eden 44 sanık mahkemede şehit ailelerini böyle tahrik etti! FETÖ'nün 15 Temmuz'daki hain darbe girişimi sırasında köprüde 34 vatandaşımızın şehit edildiği olayla ilgili davada 44 sanık beraat etti. Beraat eden sanıklar Harbiye marşını okuyup şehit aileleri ve gazileri tahrik ederek salondan ayrıldı.

  (0) (0)

Tüm Yorumlar