22 Ekim 2018 10:33

Suudi Müftüsü'nden skandal fetva: İsrail ile savaşmak...

Suudi Müftüsü'nden skandal fetva: İsrail ile savaşmak...

Suudi Arabistan müftüsü Abdülaziz Al-i Şeyh; "İsrail'e karşı savaşmanın caiz olmadığını, Hamas'ın terör örgütü olduğunu ve Hizbullah'a karşı İsrail ordusuyla iş birliği yapılabileceğini" söyledi.

SUUDİ Arabistan müftüsü Abdülaziz Al-i Şeyh; İsrail'e karşı savaşmanın caiz olmadığını ve Hamas'ın terör örgütü olduğunu iddia eden bir fetva yayınladı. Bu fetvanın yayınlanmasından sonra ise İsrail İletişim Bakanı Eyüp Kara, Al-i Şeyh'i tebrik etti.

Suudi Müftüsü Abdülaziz Al-i Şeyh'in geçtiğimiz aylarda yerel bir televizyon kanalında katıldığı programa telefonla bağlanan izleyicinin geçen temmuz ayında Mescid-i Aksa'da yaşanan olaylarla ilgili sorusuna verdiği cevapta, "İsrail'e karşı savaşmanın caiz olmadığını, Hamas'ın terör örgütü olduğunu ve Hizbullah'a karşı İsrail ordusuyla iş birliği yapılabileceğini" cevabını verdiği ortaya çıktı.

İSRAİLLİ BAKANDAN TEBRİK!

İsrail İletişim Bakanı Eyüp Kara, Suudi Arabistan Müftüsü ve Ulema Heyeti Başkanı Abdülaziz Al-i Şeyh'i, "İsrail'e karşı savaşmanın caiz olmadığını, Hamas'ın terör örgütü olduğunu ve Hizbullah'a karşı İsrail ordusuyla iş birliği yapılabileceği" yönündeki fetvasından dolayı tebrik ederek ülkesine davet etti.

Bakan Kara, sosyal medya hesabından şu mesajı paylaştı:

"SAYGIYLA KARŞILANACAKTIR"

"Suudi Arabistan Müftüsü ve Ulema Heyeti Başkanı Abdülaziz Al-i Şeyh'i Yahudilere karşı savaşmayı ve onları öldürmeyi yasaklayan fetvasından dolayı tebrik ediyoruz.

Al-i Şeyh, Hamas'ın terör örgütü olduğunu ve Filistinlilere zarar verdiğini, Aksa'da yapılan gösterilerin demagojik olduğunu ve İsrail ordusu ile Hizbullah'ı yok etmek için iş birliği yapılabileceğini söyledi. Ben Müftü'yü İsrail'i ziyaret etmeye davet ediyorum; yüksek düzeyli bir saygıyla karşılanacaktır."

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (4)
 • O müftü de yahudidir müslümanlıkla alakası olmayan bi siyonisttir

  (0) (0)

 • Adamın az yüzünde nur olur bunun suratına bak nuru geçtim yüzünde meymenet yok.bunun vereceği fetvadan ne olur.trump yazmıştır bunu oku demiştir buda okumuştur. Sudilere müslüman demek bile sıkıntılı bence yaptıkları icraat lara bakınca

  (8) (3)

 • Bu sözler doğru ise Sn.Şeyh senin yatacak yerin yok Ahirette İSRAİLLİLERLE BİRLİKTE OLURSUN TEMENNİMİZ

  (13) (2)

 • gördünüzmü en etkili müslüman sıralamasasına girenlerşn tamamı israil sevdalısı.ne demek israille savaşmak caiz değilmiş.müslümanları katledenlerle şavaşmak yüzde yüz caizdir.arabistan ve arap ülkeleri israile destek vermeselerdi israil bu kadar güçlü olurmuydu.arabistan israile bedava petro0l veriyor uçak veriyor .

  (34) (9)

Tüm Yorumlar