16 Ocak 2019 09:38

Suriye'de ilginç gelişme! YPG 'den Esad mesajı

Suriye'de ilginç gelişme! YPG 'den Esad mesajı

Terör örgütü PKK/YPG, Suriye hükümeti ile diyaloğa şartsız hazır olduklarını belirterek, sorunların diyalogla çözülmesini istiyor.

Türkiye, Fırat Kalkanı Harekatı ve Zeytin Dalı Harekatı'nın ardından bir sonraki hedef olarak Menbiç'i göstermişti.

Bu doğrultuda "Gir" emri bekleyen Mehmetçik, sınırda teyakkuz halindeyken, diğer yandan da Ankara ile Washington arasında diplomasi trafiği yoğunlaştı.

TÜRKİYE-ABD ANLAŞTI: Görüşmelerin ardından YPG'nin bölgeden çekileceği açıklanırken, ABD'nin DEAŞ ile mücadele kapsamında dağıttığı silahların da toplanacağı belirtildi.

GÖRÜŞMEYE HAZIRIZ: ABD'nin ortada bıraktığı terör örgütü de çözümü Esad ile anlaşmakta buldu. YPG'den yapılan açıklamada, Suriye'de askeri yöntemlerin çözümü engellediği ve ülkede büyük tehlikelere zemin hazırladığı belirtilerek, Suriye hükümetinin görüşme açıklamasının olumlu bulunduğu vurgulandı.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (2)
  • Haberin başlığı çok utanç verici sayın editör. ..

    (1) (2)

  • Anlaşılan.............. Özgürlük talebi hep cezaevinden geliyor gibi anlaşılıyor...50’yi aşkın gazeteci -yazar var. DBP/HDP’li siyasetçiler var içeride... Sayıları 70’e dayanmış belediye eş başkanları var.10-11 milletvekili var. Milletin vekili ...... Milli irade tutuklu…

    (10) (15)

Tüm Yorumlar