17 Kasım 2018 13:52

Startı Başkan Şahin verdi Gaziantep'te büyük turnuva başladı

Startı Başkan Şahin verdi Gaziantep'te büyük turnuva başladı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin kısa sürede tamamladığı tenis kompleksi ilk kez bir turnuvaya ev sahipliği yapıyor. 08–15 Eylül 2018 tarihinde düzenlenen TEB 16 Yaş Türkiye Tenis Şampiyonası’nın heyecanı, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin tarafından açılış maçını başlatmasıyla tenis severleri sardı.

Şampiyonaya 25 ilden, 59 erkek, 41 kız sporcu katıldı. Turnuva boyunca oynanacak 120 maçla, şehir unutulmaz bir hafta yaşayacak. Turnuva açılışının ardından açıklamalarda bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, büyükşehir olarak genç nüfusu spora yönlendirmek için alt yapının önemine değindi.

Kompleksin inşaat çalışmalarını çok kısa sürede tamamlayarak hizmete sunan ekip arkadaşlarına teşekkür eden Şahin, Gaziantep’e modern bir tesis kazandırdıklarını bildirdi.

Kentin Türkiye Tenis Şampiyonası’nın heyecanını yaşadığını aktaran Başkan Şahin, “Gaziantep herhangi bir şehir değil üretim şehri, sanayi şehri, UNESCO’dan tescilli lezzet şehri, lezzet başkentidir. Bunların yanı sıra çok genç bir nüfusumuz var. Şehrin spor altyapısını güçlendirip spor kenti olmak için bir iddiamız var. Spor dallarında gençleri geleceğe hazırlamalıyız. Bunun için altyapı ve fiziki şartlar çok önemlidir. Çocuklarımızı genetik kodlarına göre yetiştirmemiz gerekiyor.

Büyükşehir olarak hükümetimizin ve Spor Toto teşkilatının verdiği destekle bu güzel tesisi şehrimize kazandırdık. Tesisin yapımıyla ilgili arkadaşlarımız büyük bir gayretle çalıştılar. Uluslararası turnuvaya ev sahipliği edebilmemiz için asgari müşterekte buluşarak tesis sayımızı artırmamız gerekiyor. Milli tenisçileri, tenis severlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

2 bin 500 metrekare alana tenis kompleksi kurduklarını vurgulayan Başkan Şahin, komplekste; 6 adet açık tenis kordu, bir adet duvar tenisi kordu, 2’şer adet oyun ve fitness alanı, koşu yolu, dinlenme alanı, kafeterya ve süs havuzu yer aldığını sözlerine ekledi.

Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen tenisçilere başarı dileyen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, beraberindeki heyetle tenis kompleksini gezdi, yetkililerden bilgi aldı.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (9)
 • yolları mahvettin su ucuzlayacak dedin daha da arttırdın inşeAllah tekrar aday gösterilmezsin antep bir daha çekmez AKPARTİ ve CUMHUR İTTİFAKINA YAZIK OLUR

  (0) (2)

 • BORÇLA İŞ YAPILMAZ HİZMET YAPILMAZ BAŞKAN. YAZIK MİLLETİN PARALARINA YAZIK. BORÇ BATAĞINDASINIZ.

  (1) (2)

 • Bir Başkan var oda Erdoğan. Kardeşim bu nedir herkes Başkan olmuş yahu. Her gün bu hanımefendiyle ilgili bir haber yer almak zorunda mı bu sitede?

  (1) (2)

 • tesisler güzel de, nasıl ulaşacaklar oraya merak ettim...

  (0) (3)

 • plakalı ve plakasız motosiklet terörü ne olacak ? halk otobüsleri rezil. memleketi yaşanabilir hale getirin...

  (1) (3)

Tüm Yorumlar