19 Eylül 2018 04:42

Siirt'te belediye aracının geçişi sırasında patlama!

Siirt'te belediye aracının geçişi sırasında patlama!

SİİRT'te PKK'lı teröristlerin yola döşedikleri el yapımı patlayıcı belediye aracının geçişi sırasında infilak etti. Patlamada 1 işçi ağır yaralandı.

SİİRT'in Pervari ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca araziye tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu bir işçi ağır yaralandı.

PKK'lı teröristlerce döşenen el yapımı patlayıcı, Gürzova ile İğneli köyü arasındaki içme suyu hattında çalışma yapan Pervari Belediyesine ait iş makinesinin kazısı sırasında infilak etti.

Patlamada yaralanan kepçe operatörü İbrahim Tomris, Pervari Devlet Hastanesindeki ilk müdahalesinin ardından Siirt Devlet Hastanesine sevk edildi.

Güvenlik güçlerince, bölgede tuzaklanan başka patlayıcı olup olmadığına yönelik tarama başlatıldı.

Pervari Belediye Başkanı Tayyar Özcan, olayın bugün, öğle saatlerinde meydana geldiğini söyledi. Başkan Özcan, "Pervari ilçemiz için su şebekesi çalışmasını İgneli köyü kırsalında yapmaktayız. Burada hafriyat taşıyan kamyonlarımızdan biri mayına basmıştır ve Belediye çalışanlarımızdan İbrahim Tomris ağır yaralanarak tedavi altına alınmıştır. Pervari ilçemize hizmet için çalışmalara devam edeceğiz ve bu saldırılar bizleri yıldırmayacaktır" dedi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (1)
  • Doğu ve Güneydoğu'da korkunç rakam!Kaynak: Doğu ve Güneydoğu'da korkunç rakam! Yaklaşık 2 milyon kişi evlerini bırakıp göç etmek zorunda kaldı.

    (3) (7)