19 Eylül 2018 04:50

Sig Sauer nedir hangi ülkenin Cumhurbaşkanı Erdoğan artık almayın dedi

Sig Sauer nedir hangi ülkenin Cumhurbaşkanı Erdoğan artık almayın dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün yaptığı açıklamada Sig Sauer silahlarını almayın dedi. Sig Sauer silahlarını kim kullanıyor Sig Sauer özellikleri ne? Sig Sauer hangi ülke yapımı? Tüm detaylar internethaber'de.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamarından sonra Sig Sauer silah merak edilmeye başlandı. Erdoğan'ın artık kullanmayın dediği Sig sauer silahların özellikleri ne? Sig Sauer hangi ülke yapımı?

Sig Sauer, J.P. Sauer & Sohn Maschinenbau GmbH isimli Almanya - İsviçre ortaklığı firma tarafından üretilen bir tabanca markası. Üretici firma 1751 yılından bu yana makine üretimi yapmaktadır ve merkezi Almanya`dadır. 9 mm çapında mermi kullanan yarı otomatik Sig Sauer zorlu dayanıklılık testlerinden kolayca geçebilmesi, her koşulda çalışması, çok dengeli oluşu, sonsuz namlu ömrü ve asla tutukluk yapmaması gibi sebeplerle Türkiye`nin SAT ve SAS komandoları da dahil olmak üzere devletin bir çok özel kuvveti tarafından tercih edilir.p226 modeli hariç elle kontrol edilen bir emniyet sistemi yoktur. Bununla birlikte, tetik emniyeti bulunduğu için düşme, çarpma gibi sebeplerle ateş etmez. Emsallerinden daha pahalıdır.

DÜNYA LİDERLERİN KORUMALARININ TERCİHİ

Dünya liderlerinin yakın korumaları tarafından da tercih edilen Sig Sauer model silahların teknik özellikleri ise şu şekilde:
Kalibre: 9 mm Luger.357 SIG, .40 SW
Uzunluk: 180 mm
Namlu uzunluğu: 99 mm
Ağırlık(boş): 770 g
Kapasite: 12+1

ERDOĞAN NE DEDİ?

Erdoğan bugün yaptığı açıklamada Sig Sauer ile ilgili olarak, "Biz kendi paramızla silah almak istiyoruz onlar vermiyor. Bundan sonra artık Bakanım da burada söylüyorum, Sig Sauer diye bir silahı bizim polis teşkilatımız kullanmayacaktır. Çünkü onlardan almaya devam ettikçe bize tembellik geliyor. Biz kendi ürettiklerimizle yapalım. Bu planların hedefi Türk milletine diz çöktürme planıdır'' ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (3)
  • Sig sauer, silahlarının ABD yapımı olmadığını bunlarla ilgili ahkam kesenlerde bilse sorun kalmayacak. Bu gün Türkiye'de 10 yaşında çocuğa sorsanız Alman yapımı olduğunu söyler.

    (0) (0)

  • E o zaman Nato dan da çık tayyip ADAMLAR MERAKLI DEĞİL SANA RÜŞTÜ TÜM DÜNYADA KANITLANMIŞ TABANCALARINI VERMEYE. O SİLAHLARIN HER BİR PARÇASI İNCE ELENİP SIKI DOKUNUYOR TUTUKLUK YAPMAMASI BİR RASTLANTI DEĞİL SEN ALMA KULLANMA AMA EMİN OL DÜŞMANLARIN BÜYÜK BIR ZEVKLE KULLANMAYA DEVAM EDECEKTİR nöbetini silsile silsile izlemeyelim çek bir one minute kapansın konu onlar yoluna sen yoluna git ya. Gerçi taa Rize den kalkıp başımıza geldin gitmek bilmiyorsun ya O SEBEPTEN BEN SENİN KENDİ YOLUNA GİDECEĞİNE PEK İNANMIYORUM DİLİ AYRI GÖNLÜ AYRAN BİRİSİN SEN NE YARDÂN NE SERDEN VAZGEÇEMEYEN EHLİ SÜNNET GÖRÜNÜMLÜ EHLİ DÜNYANIN BİRİSİN

    (0) (6)

  • Bu zamana kadar çok geç kalınmış bir karar.Günümüz tabancaları ne marka olursa olsun hemen hemen aynı sayılacak işi yapar.Tabanca değil bilek ve yürek önemlidir.Türkiyedeki bütün silahlı birimler,emniyet,istihbarat,ordu,gümrük vs mutlaka türkiyede üretilen silahları kullanmalıdır.

    (13) (12)

Tüm Yorumlar