22 Haziran 2018 21:53

Seçim Kurulu karar verdi! Oylar yeniden sayılacak!

Seçim Kurulu karar verdi! Oylar yeniden sayılacak!

Adana'da İl Seçim Kurulu, CHP'nin Seyhan, Çukurova, Yüreğir ve Sarıçam ilçelerinde yaklaşık 18 bin geçersiz oyun yeniden sayılması istemini kabul etti.

Adana'da ilçe seçim kurulları, HDP ve CHP'nin geçersiz oyların yeniden sayılmasıyla ilgili başvurularını reddetti. Bunun üzerine her iki partinin temsilcileri, İl Seçim Kurulu'na başvurdu. Başvuruyu değerlendiren İl Seçim Kurulu, HDP'nin ıslak imzasız ve eksik belgeli dilekçelerini gerekçe göstererek talebi reddetti. CHP'nin başvurusunu ise kabul etti.

Konuyla ilgili konuşan CHP İl Başkanı Gökhan Yağ, yaklaşık 18 bin geçersiz oy bulunan Seyhan, Çukurova, Yüreğir ve Sarıçam'da oyların yeniden sayılacağını açıkladı.

Adana'da 1 Kasım seçimlerinde Ak Parti 6, CHP 4, MHP 3 ve HDP 1 milletvekili çıkardı. HDP yaklaşık 5 bin oy farkla ikinci milletvekilini, CHP'de yaklaşık 10 bin oyla 5'inci milletvekilini kaybetmişti.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (1)
  • Yürekleri yetiyorsa itiraz edilen her yerde oylarin sayimina giderler....izmir karşıyakada 6 sandıkta yapılan itirazda HDP nin 193 tane oyu arttı..neden bu oylar artıyor..eminim itiraz edilen yerlerde yeniden oy sayımına gidilirse HDP nin oylari artacaktır..

    (11) (8)