21 Mayıs 2018 08:23

İFTAR SAATİ

İstanbul
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Amasya Ankara Antalya Artvin Aydın Balıkesir Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Isparta Mersin İstanbul İzmir Kars Kastamonu Kayseri Kırklareli Kırşehir Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Kahramanmaraş Mardin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Şanlıurfa Uşak Van Yozgat Zonguldak Aksaray Bayburt Karaman Kırıkkale Batman Şırnak Bartın Ardahan Iğdır Yalova Karabük Kilis Osmaniye Düzce

Savcılıktan Cübbeli Ahmet Hoca için flaş karar

Savcılıktan Cübbeli Ahmet Hoca için flaş karar

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün sosyal medyada yer alan bir videosunda satrança ilişkin söylediği sözler için takipsizlik kararı verildi.

 Ahmet Mahmut Ünlü'nün videosunda, “Satranç tavladan da kumardan da beter, satranç oynamaktansa ateşi tutmak daha hayırlı… Oynayana bakan da domuz eti yiyen gibidir" gibi sözler yer almıştı. Verilen takipsizlik kararında Ünlü'nün sözlerinin ifade ve düşünce özgürlüğü kapsamında olduğu belirtildi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca verilen takipsizlik kararında,  Mücahit Bayraktar'ın suç duyurusunda bulunduğu belirtildi. Söz konusu suç duyurusunda Ahmet Mahmut Ünlü'nün halkın dini inançlarını kullanarak sömürmek suretiyle halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiği belirtilerek, “Şüpheli Ünlü'nün 1 Ocak 2017'de sosyal medyada yer alan bir videosunda yaptığı açıklamada, ' Satranç tavladan da kumardan da beter. Satranç oynamaktansa ateşi tutmak daha hayırlı. Satranç oynayan kişi insanların en yalancısı, oynayanlarda ölürken kelime-i şahadet nasip olmayabilir. Satranç oynayan lanetlenmiştir. Oynayana bakan da domuz eti yiyen gibidir" şeklinde söylemde bulunduğu belirtildi.

ÜNLÜ: İFADE ÖZGÜRLÜĞÜMÜ KULLANDIM

Suç duyurusu üzerine başlatılan soruşturma kapsamında ifadesi alınan Ahmet Mahmut Ünlü, “Tavla ve satrancın caiz olmadığını söylerken Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından İslam ve Toplum isimli ilmihalini dikkate aldım. 119-120-121 sayfalarında satrancın haram olduğuna dair görüşlere yer verilmiştir. Ben bu konuda düşünce ve ifade özgürlüğümü kullandım. Suç olduğunu düşünmüyorum" dedi.

SUÇ İŞLENMEDİĞİ BELİRTİLDİ

Takipsizlik kararında şikayete konu paylaşımda “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" suçunun işlenmediği, şüphelinin sosyal medyada yapmış olduğu paylaşımın ifade ve düşünce özgürlüğü kapsamında olduğu ifade edildi.  Atılı suçtan Ahmet Mahmut Ünlü hakkında kamu adına kovuşturmaya yer olmadığına karar verildiği belirtildi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (16)
 • Kandil günlerinin minarelere kandil asılmasıyla kutlanması padişah dönemlerinde ortaya çıkmıştır. Kutsal sayılan gün Kadir Gecesi'dir. Bunun dışında, Ramazan ayının tamamıdır. Oruç günü her ne olursa olsun yeme-içmeden kesilmek, insanlara iyi davranmak, kötü söz söylememek gerekir. Cübbeli Ahmet Hoca denilen kişi ise, kendini bilgin zanneden, bildiğini zannetiğini Diyanet İşleri Bakanlığı'ndan aktaran, Diyanet İşleri Bakanlığı'nın da dinden bi' haber olduğu açıkça ortadadır! Hem Cübbeli Ahmet Hoca, hem de Diyanet İşleri Bakanlığı Kuran'ı göz önüne almayıp, sadece kendi teorileriyle hareket edenlerdir. Tıpkı Peygamberimiz'in Kıyamet günü Allah'a şikayet edeceği gibi "O gün Rasûl de, “Ya Rabbi,” der, “benim halkım bu Kur’ân’a hiç değer vermedi ve onu arkasına attı.” Kuran-ı Kerim/Furkan/30

  (0) (2)

 • BAKALIM KİMLER KİMLER KONUŞACAK ŞİMDİ,KİMİNE HÜRRİYET,KİMİNE KODES.TAKDİRİ İLAHİ Mİ DEĞİL.

  (0) (1)

 • İYİ BAKALIM KİMLERE YOL AÇILACAK,BU MEMLEKETİN YARISIDA HAİN ÇIKTI ZATEN.GÜZEL GÜNLER YAKIN MI DIR.???

  (0) (1)

 • helal olsun hocama cok dogru soyluyor Allahın kitabını okuma zikir ve tefekkur etme 90 dakika mac izle 2 saat dizi film izle 1 saat santranç oyna ondan sonra ben muslumanım dedem hafız babam hacı ayakları yap Allahı zikretmekten alıkoyan herşey haramdır Yaşasın şeriat

  (4) (2)

 • islamın i sini bilmezler , yaratılış gayelerini , dünyaya ne için , niye , niçin geldiklerini bilmezler , Allah ın kullarına emir ve yasaklarını bilmezler ama din alimi gibi konuşurlar. içinde Allah ın zikri olmayan her şey boş ve eğlencedir. demiş peygamber. sadece erkeğin hanımıyla geçirdiği vakti , yüzme öğrenmeyi , ok atıp ata binmeyi öğrenmeyi hariç tutmuş. nihayetinde saatlerce kafa patlattığın şey oyundan ibaret. akıl zeka hafıza Allah vergisidir. oyun oynamakla artmaz katlanmaz. o harcadığın mesai ile yalnız o oyunu iyi oynarsın o zamanı ayırdığın işi iyi yaparsın. satranc zeka arttırıyorsa kasparov karpov zeka küpü o zaman ? ne vermişler rusyaya ? ne kazandırmışlar ? ne icat etmişler ? hava gazııı. boş boş konusun durun. cübbelide işinde uzman susun itaat edin. aklınıza mantığınıza yatmayan aklınızın almadığı konular hakkında konusmayın.

  (5) (65)

Tüm Yorumlar