19 Haziran 2018 02:05

Savcılık Derin Tarih dergisi için harekete geçti!

Savcılık Derin Tarih dergisi için harekete geçti!

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı,“Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" suçlamasıyla 'Derin Tarih' dergisinin Mayıs sayısı hakkında soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında 'Derin Tarih' dergisinin Mayıs sayısı hakkında el koyma ve toplatma kararı verildi.

“Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" soruşturmasında yeni bir gelişme yaşandı. “Derin Tarih" dergisinin Mayıs ayı sayısında Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret edildiği gerekçesiyle emniyet savcılığa ihbarda bulundu.

SAVCILIK İHBAR ÜZERİNE HAREKETE GEÇTİ

İhbar üzerine harekete geçen Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu Ertuğrul Sarıyar  'Derin Tarih' dergisinin Mayıs sayısı hakkında soruşturma başlattı. Savcılık ayrıca soruşturma kapsamında 'Derin Tarih' dergisinin Mayıs sayısı hakkında toplatılmasını, el konulmasını ve basım, yayın ve dağıtımının durdurulmasını mahkemeden talep etti.

MAHKEME KARARINI VERDİ

Nöbetçi Bakırköy 4. Sulh Ceza Hakimliği de kuvvetli delilin bulunması ve dergide Atatürk'e hakaret içeren ifadelere yer verildiği gerekçesiyle talebin kabulüne karar verdi. Hakimlik, derginin Mayıs sayısına el konulmasını, toplatılmasını, yayın ve dağıtımının durdurulmasına hükmetti. 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (6)
 • atatürk düşmanları yuh olsun bunlara yazık be

  (2) (1)

 • 🐒.OHAL Rejiminde Türkiye'de artık hiçbir şeye güven kalmadı. Diktatörlük, sizi tutuklamak için herhangi bir hukuki gerekçeye ihtiyaç duymaz.......🐒. Ülkemizde basın özgürlüğü var mı?........ Hukuk dışı uygulamalar nedeniyle ülkemizde bağımsız yargı da tartışılır hale geldi.🐒 Hukukun olmadığı bir yerde, insan hakları da, güven de, adalet de kalmaz!🐒

  (2) (0)

 • TARIHI GERCEKLER NEDEN KANUNLA KORUNUYOR.?

  (1) (6)

 • Kriz büyüyor! Türk ve Kürt asıllı Kanada ve Amerikan vatandaşlarına saldırı ardından Senatör John McCain, Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç'ın ülkeden gönderilmesini istedi.

  (6) (0)

 • Amerika'da Savcılık harekete geçti!...Amerika Washington saldırganlarlarının peşini bırakmıyor - ... Tayyip Korumalarının ve Yandaş gazeteci muhabirlerinin diplomatik dokunulmazlığı mı var!..

  (5) (5)

Tüm Yorumlar