19 Aralık 2018 18:46

Şaka gibi! Rusya oyun fotoğraflarını mı servis etti?

Şaka gibi! Rusya oyun fotoğraflarını mı servis etti?

Rusya'nın DEAŞ'lılara ait olduğunu öne sürdüğü insansız hava aracıyla çekilmiş fotoğrafların bilgisayar oyununa ait olduğu ortaya çıktı.

Rusya Savunma Bakanlığı, DEAŞ'lı teröristlerin Deyrizor’a bağlı Ebu Kemal’den Irak sınırındaki Sabha Vadisi’ne doğru ilerlerken İHA’larla çekildiğini iddia ettiği fotoğraflar kafaları karıştırdı. Fotoğraflardan bir tanesinin 'AC-130 Gunship Simulator' isimli bilgisayar oyununa ait olduğu öne sürüldü.

Rusya Savunma Bakanlığı, 9 Kasım’da Deyrizor’a bağlı Ebu Kemal’den Irak sınırındaki Sabha Vadisi’ne doğru kilometrelerce uzunluktaki konvoylarla ilerleyen DEAŞ’lıları yansıttığını öne sürdüğü bazı İHA görüntüleri yayınladı. Bakanlık, ABD’li yetkililerin DEAŞ konvoyunu vurmalarını engellediğini iddia etti.

GÖRÜNTÜLER BİLGİSAYAR OYUNUNA AİT

Ancak ABD-DEAŞ işbirliğini yansıttığı savunulan görsellerden birinin AC-130 Gunship Simulator adlı oyuna ait olduğu ortaya çıktı. Diğer görüntülerin de Irak ordusunun 2016’da DEAŞ’a karşı düzenlediği bir operasyondan olduğu ifade edildi.

GERÇEK KARELER YAYINLANDI

Bu gelişmenin üzerine sosyal medya paylaşmlarından fotoğrafları silen Rusya Savunma Bakanlığı, daha sonra oyunlara ait fotoğrafların sehven eklendiğini duyurarak, 'gerçek' kareleri yayınladı.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (4)
 • niye işidin görüntülenmesini istemiyorsunuz?herkez memnun işid belası elini kolunu sallayarak abd korumasında çoluk çoçuk türkiyeye kimseye yakalanmadan hiç bir polise askere rastlamadan ülkeye giriş yaptılar. konya belediyesi bmc tahsis etmiş suçmu?

  (2) (0)

 • Neden garip ki ? Bu ülkede A-haber Teröristlerin vurulma anı diye bilgisayar oyunu görüntüsünü haber yapmadı mı ? Sahtekarlığın ortak dil paydası yalancılıktır.

  (7) (6)

 • Türkün Türk dostu da olmuyor. Bence bizim dostluk kavramımızda bir sıkıntı var. Neden insanların çıkarı oluşu bizi rahatsız ediyor? Biz neden her olaya çıkarsız yaklaşan adalet emsali sanıyoruz kendimizi? Yaratan onların içine kötülük, art niyet koyup dünyaya gönderdiyse Yaratanın adaletinden nasıl bahsederiz? Geçin bunları artık..

  (1) (3)

 • İhanetin her türlüsünü bekleyin Türkün türkten başka dostu olmadığını da bilin Allah gönerdiği Kuran-ı keriminde ne diyor HIRISTİYAN ve MUSEVİ leri dost edinmeyiniz yaratan onların hamurunda ne olduğunu bilmiyormu

  (3) (6)

Tüm Yorumlar