13 Kasım 2018 07:23

Sağlık Müdürlüğü'nün bilgisayarlarını çaldı, binayı yaktı serbest kaldı

Sağlık Müdürlüğü'nün bilgisayarlarını çaldı, binayı yaktı serbest kaldı

MUĞLA İl Sağlık Müdürlüğü'nde bilgi işlem görevlisi olan S.A. (25), kurumun bilgisayarlarını sattı, öğrenilmemesi için de müdürlük binasında yangın çıkardı, suçunu itiraf etti, savcılık serbest bıraktı.

MUĞLA İl Sağlık Müdürlüğü'nde bilgi işlem personeli olarak görev yapan S.A.'nın (25), kurumun bilgisayarlarını sattığı, öğrenilmemesi için de müdürlük binasında yangın çıkardığı ortaya çıktı. Polis tarafından gözaltına alınıp, adliyeye sevk edilen S.A., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

GÜVENLİK KAMERASINA YAKALANDI... Muğla İl Sağlık Müdürlüğü'nde, 10 Eylül Pazartesi günü, sabah saatlerinde yangın çıktı. Çevredekilerin 112 Acil Çağrı Merkezi'ne ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye görevlileri, su sıkarak, alevlere müdahale edip, yangını kısa sürede söndürdü. Yangın sonrası kurumun güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polis ekipleri, yangının, bilgi işlem personeli S.A. tarafından çıkardığını tespit etti.

EKONOMİK SIKINTIDAYDIM... Gözaltına alınan S.A.'nın, emniyetteki ifadesinde, ekonomik sıkıntılar nedeniyle kurumdaki yaklaşık 30 bilgisayarı bakıma alma bahanesiyle aldıktan sonra sattığını, yakalanmamak için binada yangın çıkardığını söylediği öğrenildi. Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen S.A., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Soruşturmanın çok yönlü sürdürüldüğü belirtildi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (2)
  • Her hangi İkincil bir suç girişiminde tıkarlar içeri.

    (1) (0)

  • "kurumun bilgisayarlarını sattı, öğrenilmemesi için de müdürlük binasında yangın çıkardı, suçunu itiraf etti, savcılık serbest bıraktı"... Dört dörtlük delillerin olduğu bir davada dışarı salınan kişiler olunca vatandaşın adalete güveni sıfırlanıyor... Yapmayın bunu,yapmayın!Kanunlar böyle demeyin... Kanunları değiştirin!

    (0) (6)

Tüm Yorumlar