19 Kasım 2018 10:08

Saadet Partisi'ni ayağa kaldıran FETÖ tutuklaması

Saadet Partisi'ni ayağa kaldıran FETÖ tutuklaması

Saadet Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Yaman, FETÖ suçlamasıyla tutuklandı. Milli Görüş camiası tutuklama kararına büyük tepki gösterdi. Yeni Şafak yazarı ise 'uyarıyorum kumpas bu' diyerek tutuklamanın perde arkasına işaret etti.

Saadet Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Yaman'ın tutuklanması kararıyla sallandı. İstanbul İl Teşkilatı üyesi bir grup, Yaman'ın tutuklanmasını adliye önünde protesto etti. Yenişa Şafak gazetesi yazarı Yusuf Kaplan tutuklamanın bir kumpas olduğunu iddia etti.

Saadet Partisi'nin tepe isimlerinden Mustafa Yaman, perşembe günü partisinin il yönetim kurulu toplantısında polis tarafından gözaltına alındı. Mahkemeye çıkarılan Yaman tutuklanarak cezaevine gönderilince Saadet Partisi camiası ayaklandı.

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanan grup adına açıklama yapan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Birol Aydın, karara tepki gösterdi.

Tutuklamaya tepki gösteren Birol şunları söyledi;

-"Mustafa Yaman biraz önce tututklandı. Devletin asli görevi vatandaşını kirletmemektir. Ama öyle bir süreç yürütülüyor ki devlet herkesi lekeliyor. İstanbul'da hukuk camiası içerisinde tanınan Mustafa Yaman'ın arkadaşımızın evinden alınma veya avukat olarak adliyeye çağrılma imkanı varken haftada 2 gün geldiği il yönetim kurulu toplantısının ardından alınmasını da ayrıca manidar görmekteyiz".

YENİ ŞAFAK YAZARI : BU BİR KUMPAS
Tutuklama kararına Milli Görüş’ün dışından en sert tepkiyi ise hükümete yakın Yeni Şafak gazetesi yazarı Yusuf Kaplan'dan geldi.  Kaplan, Mustafa Yaman’ın telefonunda ByLock bulunmadığını belirtip twitterdan şunları yazdı;
-“Mustafa Yaman tutuklandı Olmaz. AkParti’yle Saadet birbirine düşürülmek isteniyor.  Fitne Kumpas bu. #YamanÇelişki Seyretme Oyuna da gelme. UYARI/YORUM MUSTAFA YAMAN'IN TUTUKLANMASI KIRILMA NOKTASI İSLÂMÎ KESİMLERİ BİRBİRİNE DÜŞÜRECEKLER BASİRET VE İSTİŞARE ŞART

Hükümete yakın isimlerden gazeteci Nevzat Çiçek de “Mustafa Yaman'ın tutuklanması meselesi bir kırılmadır... Umarım herkes farkındadır...” uyarısını yaptı.

Tutuklamaya tepki gösteren Saadet Partisililer protesto gösterisinin ardından adliye önünden olaysız bir şekilde ayrıldılar.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (18)
 • işler tamamlanıyor ....içindekilere seslenemeyenler saadete korku salıyor...Bahçeli tamam korktu saadet de tamamlanınca gelsin yağlı börekler....Meral AKŞENER de tutuklandımı tamamdır ....yürü Reis kim tutar seni.....amma unutulmayan bir şey var ALLAH ın adaleti.....

  (1) (1)

 • 1000ali fetö akp dedir.etrafın fetöçü dolu..

  (0) (0)

 • CHP NİN DURUMUNA DÜŞER

  (0) (0)

 • MİLLİ GÖRÜŞÇÜ KARDEŞLER HEMEN GAZA GELMEYİN.TAYYİP ERDOĞAN SİZİN SAFLARINIZDA İKEN ÜSTELİK İSTANBUL BELEDİYE BAŞKANI İKEN,ŞİİR OKUDU DİYE DÜZMECE BİR YARGIYLA TUTUKLANDIĞINDA BU HASSASİYETİ GÖSTERMEDİNİZ,O GÜNKÜ HÜKÜMETE VE YARGIYA ÖFKE GÖSTERMEDİNİZ.İKİ YÜZLÜLÜĞÜN ALEMİ YOK ŞİMDİ.

  (3) (0)

 • Oooh.O fetöcü onu tutukla,bu fetöcü bunu tutukla.ne güzel dünya...

  (0) (0)

Tüm Yorumlar