22 Ocak 2019 06:53

Saadet Partili Cihangir İslami'den Abdullah Gül açıklaması

Saadet Partili Cihangir İslami'den Abdullah Gül açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü 'Hainlikle’ suçlamasının ardından başlayan tartışmaya, Saadet Partisi de katıldı. Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslami yaptığı açıklamayla Abdullah Gül'e sahip çıktı.

CHP listesinden seçilen ve Merve Kavakçı’nın eski eşi olan Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslami, “AK Parti'de Doğru-Yanlış'ın İyi-Kötü'nün Tutarlılık-Çelişki'nin farkı silinmiş, ortadan kalkmış, muhakeme yeteneği de yitirilmiştir. Demokrasi ile ciddi problemleri vardır’’ dedi.

“Bu beyefendinin, hakaretler ve ağıza alınmayacak sözlerle andığı zat eski Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül. Sayın Erdoğan karşısında cumhurbaşkanı adaylığı gündeme geldiği için Sayın Gül’ü hainlikle suçluyor” diyen Cihangir İslam şu açıklamayı yaptı:

“AK Parti’nin demokrasi ile ciddi problemleri vardır. Sayın Gül’e cumhurbaşkanlığı seçim süreci esnasında yapılan skandal ziyaret yani 2. Ali Fuat Başgil Vakası bunun açık örneğidir. AK Parti, darbelerin hedefi olmuş kitlelerin sözcülüğünü yapabilecek durumda değildir. Geçmiş siyasi duruşuyla AK Parti’nin önünü açan Gül, benzer duruşla Sayın Erdoğan karşısında da aday olabilirdi.

FAZİLET PARTİSİ GÜL'Ü HAİNLİKLE SUÇLAMADI: Ne Erdoğan ne AK Parti’liler buna tahammül gösteremedi. Geçmişte cesaret olarak sıfatlandırdıkları bir duruşu bugün ihanet olarak tanımlıyorlar. Gül’ün gösterdiği medeni cesaret ve duruş FP kapatıldıktan sonra AK Parti’nin yolunu açtı. Fazilet Partisi’nde hiç bir üye Gül’ü hainlikle suçlamadı. Gül, Recai Kutan karşısında aday olmuş ve 521 oy alarak 633 oy alan Kutan karşısında kongreyi kaybetmişti”

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (16)
 • hain olmasa vatan hainleri ile iifak kurmaya girişmezdi

  (7) (2)

 • Yakında chp,le hdp,de Gül,e destek çıkarsa hiç şaşırmam eskiden dinci diyorlardı.

  (10) (5)

 • akp komple haindir.refah partisinden ayrılıp,necmeddin erbakan a ihanet ettiler.

  (13) (15)

 • Erbakan hocaya hep birlikte hainlik ettiler buğünün ak partilileri ise o günün ak partilileri tarafından hain edilecek mustakbel adaylardır

  (4) (4)

 • YALAN MI BU SON DOLAR KURU HADİSESİ KRİZDEN ÖNCE NE KADAR DOLAR ALIYORDUN ŞİMDİ NE KADAR ALIYORSUN.DÜNYAYA AT GÖZLÜĞÜYLE BAKMAYI BIRAKIN ARTIK

  (2) (3)

Tüm Yorumlar