19 Aralık 2018 09:05

Rusya İsrail'i arayıp tehdit etti! Sorumlu sizsiniz cevap verme hakkımızı...

Rusya İsrail'i arayıp tehdit etti! Sorumlu sizsiniz cevap verme hakkımızı...

Rusya Savunma Bakanı Şoygu, İsrailli mevkidaşı Liberman'ı aradı ve "Uçağımızın düşmesinin sorumlusu sizsiniz. Cavap verme hakkımızı elemizde tutuyoruz" diye tehdit etti...

RUSYA Savunma Bakanı Sergey Şoygu, İsrailli mevkidaşı Avigdor Liberman'la yaptığı telefon görüşmesinde Rus uçağının 15 mürettebatıyla Akdeniz'de düşmesinin tek sorumlusunun İsrail olduğunu söyledi. Rusya Savunma Bakanlığı'nın açıklamasına göre, Şoygu, İsrailli mevkidaşı Avigdor Lieberman'la Akdeniz'de Rus İl-20 uçağının düşmesi ile ilgili telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

SİZİ DAHA ÖNCE DEFALARCA UYARDIK... Şoygu görüşmede "Rus uçağının düşmesinin sorumluluğu tamamen İsrail'e aittir. Rusya Savunma Bakanlığı olarak İsrail'i daha önce birçok kez farklı kanallar üzerinden Suriye'de Rus güçleri için tehlike teşkil edebilecek saldırılar gerçekleştirmemesi konusunda uyarmıştık" dedi.

'CEVAP VERME HAKKIMIZI ELİMİZDE BULUNDURUYORUZ'... Şoygu, iki ülke arasındaki Suriye'de tehlikeli olayların önlenmesi için imzalanan anlaşmalara rağmen, İsrail ordusuna ait F-16 uçağının gerçekleştireceği operasyonla ilgili sadece 1 dakika önce bilgi verildiğini kaydetti. İsrail'in eylemlerinin ikili ilişkilerin ruhuna aykırı olduğunu belirten Şoygu, bu adıma cevap verme hakkını ellerinde bulundurduklarını vurguladı.

Rusya uçağını kimin vurduğu ortaya çıktı! İsrail detayı olay

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (8)
 • Cart kaba kaat

  (0) (0)

 • senin israil hayranlığın hayra alamet değil

  (0) (0)

 • Rusya rusyaysa İsraili yerle bir etmesi gerekir, Türkiyenin düşürdüğü 1 kişilik uçak için gösterilen tekpiyi hatırlarsak.

  (0) (0)

 • israil 1 DAKİKA önceden haber vermiş... Şaşılacak bir durum bu; söz konusu israil ise, haber vermez diye bilirdik biz... Yine de Rusyanın önlem alması gereken süreyi tanımışlar kendilerince... 5 SANİYE önce de haber verebilirlerdi!!!:):):)

  (0) (4)

 • ruslar israil i vururlarsa islam ülkelerinde ve türkiye de kahraman olurlar bizim ülkemizde otelcilerden bedava tatil kazanırlar

  (0) (10)

Tüm Yorumlar