21 Kasım 2018 12:35

Rusya açıkladı: Türkiye tatbikata katılacak

Rusya açıkladı: Türkiye tatbikata katılacak

Türkiye'nin Rusya Büyükelçiliği askeri ataşe temsilcileri "Vostok-2018" tatbikatlarına katılacak. Moskova basınına konuşan Rus temsilci "Türkiye Büyükelçiliği Askeri Ataşesi temsilcilerinden oluşan bir heyet gözlemci olarak katılacak" dedi

Rus Büyükelçilik temsilcisi, Rus resmi haber ajansı Ria Novosti'ye yaptığı açıklamada, "Rusya Silahlı Kuvvetlerinin Vostok-2018 tatbikatlarına Türkiye Büyükelçiliği Askeri Ataşesi temsilcilerinden oluşan bir heyet gözlemci olarak katılacak" dedi. Temsilci, Türk heyetinin tatbikatlara ne zamam katılacağını belirtmedi.

Tatbikatlar, Rusya Federasyonu Genel Savunma Bakanı Sergey Şoygu'nun yönetiminde, Rusya'nın uzak doğusunda ve Pasifik Okyanusu'nda 11-17 Eylül tarihleri arasında düzenleniyor. 

Vostok 2018,  yaklaşık 300 bin asker, on binlerce zırhlı araç, helikopterler ve uçakların katılımıyla, Rusya'nın son 37 yıl içinde düzenlediği en büyük tatbikat olacak,olacak. Tatbikatların bir aşamasında Çin ve Moğolistan da yer alacak.

 

 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (8)
 • ülkeler arasında dostluk kavramı yanlış bir kavramdır. Dostluk olmaz. Her ülkenin kendi lehine çıkar ilişkileri olur. Ülkenin çıkarı neredeyse orası ile bağ kurulur. Çıkar devam ettiği sürece de devam eder. Yarın başka bir ülke ile başka bir konuda da yan yana durabilirsin. Bizim bu dostluk kavramı yüzünden başımıza gelmeyen kalmamış. ÜLKELER bireysel insanlar gibi düşünüp hareket edemez. ÜLKELERDE DOSTLUK OLMAZ. ÇIKAR İLİŞKİSİ OLUR.

  (0) (2)

 • Abd yi gördük yıllardır plan program içindelermiş dostmuydu abd ? Türkiye artık eskisi gibi değil işini yürütecek dur demesinide bilecek öyle yok bizde biliyoruz gavurdan dost olmayacağını herkese çıkarlarımız doğrultusunda yaklaşacağımız günlerden geçiyoruz bundan sonra böyle .

  (0) (4)

 • amerikadan mı olur ? ingiltere ? fransa ? yunanistan? almanya ? hangisinden dost olur ? ülke çıkarın nerdeyse orda olacaksın.

  (0) (4)

 • Eski düşman dost oldu aferin size. Ayı dan post Rus’tan dost olmaz.

  (6) (1)

 • MİSAFİR OLARAK KATILACAKMIŞIZ ..OLUR BAŞ ÜSTÜNE ..

  (2) (1)

Tüm Yorumlar