15 Aralık 2018 22:22

Rus Soyuz roketinin fırlatılışında kaza!

Uluslararası Uzay İstasyonu'na (UUİ) Rus kozmonot Aleksey Ovçinin ve NASA'dan astronot Nick Hague'u taşıyacak Soyuz roketinin fırlatılışı esnasında canlı yayında kaza meydana geldi. Ekip üsse acil iniş yapmak zorunda kaldı.

Rus kozmonot Aleksey Ovçinin ve NASA astronotu Nick Hague'u UUİ'ye taşıyacak Soyuz roketi Kazakistan'daki Baykonur Uzay Üssü'nden 11:40'ta fırlatıldıktan sonra bir arıza meydana geldi.

Kaynak, arızanın taşıyıcı bölümünde meydana geldiğini ve ekibin üsse acil iniş yapacağını söyledi.

Arızanın taşıyıcı bölümünde meydana geldiğini aktarılırken, biri Rus kozmonot Aleksey Ovçinin'i ve NASA'dan astronot Avustralyalı Nick Hague'u taşıyan roketin Kazakistan'a acil iniş gerçekleştireceği belirtildi.

TÜM PERSONEL GÖREVDEN ATILDI: Roketin iniş yaptığı yere dört helikopterin gönderildiği bildirildi. Astronotlar durumlarının iyi olduğunu açıkladı.Rusya, roketin kalkışı sırasında görev alan tüm personelin görevden uzaklaştırıldığını duyurdu.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (8)
 • O yüzden Ruslara yanaştık zaten.

  (0) (0)

 • Dünya şoktaymış.BİM dewdir belki de 🤣 Oysa bizim bütün roketlerimiz,mekiklerimiz tek sapma yapmadan çatır çatır uçup yörüngelerine bir seferde oturdular hamdolsun yahüu..

  (0) (0)

 • canlı yayında kaza yaptı diyorsunuz eeee kaza nerde video da??

  (0) (4)

 • oooooohhhhhh canıma değsin

  (0) (0)

 • Eller uzaya hakim olmak için var güçleri ile uğraşırken, biz enflasyonla savaş vermekteyiz. Yandaşlar ceplerini doldururken, millet gelecek nesillere kadar uzayacak borç batağına düşmesini toplum nefretle izlemekte. Herkes tasarrufa yönelirken Saray ve etrafının hesapsız harcamalarına kim dur diyecek, merak etmekteyim.

  (5) (4)

Tüm Yorumlar