15 Aralık 2018 22:28

Papaz Brunson serbest mi bomba karar açıklandı! Rahip eşine sarılıp ağladı

Papaz Brunson serbest mi bomba karar açıklandı! Rahip eşine sarılıp ağladı

İZMİR'deki Papaz Brunson davasından beklenen son dakika haber geldi. 'Türkiye'ye seviyorum beraatimi istiyorum' diyen Rahip Brunson için mahkeme 3 yıl 1 ay hapis cezasına karar verdi. Bu karar papazın serbest kalması anlamına mı geliyor işte durum:

AMERİKALI Rahip Andrew Craig Brunson için beklenen karar açıklandı. Mahkeme heyeti Papaz Brunson'a 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verdi. Rahibin hapiste yattığı süre bu cezadan düşülünce Brunson serbest kalmış oluyor. Papaz Brunson 35 yıl hapis cezası ile yargılanıyordu. Trump haberi duyar duymaz hemen twit attı.

Reuters : Askeri uçakla ABD'ye dönüyor
Mahkeme kararıyla Rahip Brunson hakkındaki ev hapsi ve yurt dışına çıkış yasağı da kalktı. Papaz için ABD'de özel jet hazırlattı. Reuters haber ajansı Brunson'ın askeri jetle ABD'ye döneceğini duyurdu.

Avukatı bile beklemiyordu
Mahkemenin bugün nihai karar vermesi beklenmiyordu. Sonuca Papaz Brunson'ın avukatı İsmail Cem Halavurt bile çok şaşırdı.Türkçe savunma yaptı

ABD ile büyük krize yol açan rahip Andrew Brunson, için mütalaa veren savcı adli kontrol şartının kaldırılmasını istedi. İzmir Ağır Ceza mahkemesinde görülen duruşmada Papaz Andrew Craig Brunson Türkçe savunma yaptı. Savcı mütalaasından sonra mahkeme Brunson’a, "Ek savunma yapacak mısınız?” diye sordu. Brunson, "Ek savunmam avukatım tarafından yapılacak. Ben masum bir adamım. İsa’yı seviyorum, Türkiye’yi seviyorum. Beraatımı istiyorum" dedi.

Tanıkların hepsi çarketti
Brunson'ın serbest kalmasını davadaki 3 önemli tanığın ifadelerini değiştirmesi sağladı. Brunson aleyhindeki ifadelerinden çarkeden tanıklar, 'yanlış anlaşıldıklarını' iddia ettiler.

Papaz Brunson eşine sarılıp ağladı
Andrew Craig Brunson'ın eşi Norine Brunson mahkeme karar için  salondan ayrılınca hemen eşinin yanına gidip ona sarıldı. Papaz Brunson bu sarılma ile birlikte hıçkırıklara boğuldu.


İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Brunson davasını Türk medyası gibi ABD basını da yakından takip etti. Brunson'un, yargılandığı davayı ABD'nin Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Jeffrey M. Hovenier da izledi.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (370)
 • evet evet...hahahahhahhahahaaaaaaaayyytttttt

  (0) (0)

 • DİK DURAMADIK...MAALESEF TEK SUÇLU YÖNETİCİLER DEĞİL. HALK OLARAKTA EKONOMİK DAR BOĞAZI GÖRÜNCE DAĞILDIK, STOKÇULAR TEFECİLER FIRSATI GANİMET BİLDİ. YAPACAK BİŞEY YOK. AMA GENEDE TEBRİKLER HÜKÜMETE VE REİSE... İLK DEFA KAFA TUTTUK Bİ ABD LİYİ YATIRDIK CEZAEVİNDE...

  (7) (4)

 • Siyasi olan bu dava, olmasi gerektigi gibi, ulkemize ve insanimiza daha fazla gereksiz zarara neden olmadan son buldu.

  (2) (1)

 • Dolar papaz yuzunden 4.20 lerden 6 lara gelmisti. Papazi verdik ama 4.20 lere donmedi. Yahu daha neyi verecegiz dolar 4 lere tekrar donsun?..Egemenligimizi verdik yinede 4 e cekecegimiz supheli..

  (1) (3)

 • Yargı var adalet var eşitlik var düşünüyorum,herkese eşitmi gerçektende varmı?

  (1) (2)

Tüm Yorumlar