16 Ocak 2019 16:50

Provokasyon için o işçiyi kullanmak istediler

Provokasyon için o işçiyi kullanmak istediler

“Geçinemiyorum” diyerek Meclis önünde kendini yakan inşaat işçisi Sıtkı Aydın'ın, alacakları için açtığı davanın yıllardır sürdüğü ve bunu duyurmak için Meclis’in önüne geldiğini söylediği öğrenildi. Yaşanan olayın ardından ise çeşitli marjinal grupların meseleyi provoke etmeye çalıştığı ifade edildi.

15 yıllık kalıpçı ustası Sıtkı Aydın'ın, TBMM önünde kendini yakmak istemesi olayının ardından yaşanan gelişmeler olayın farklı bir boyuta taşınmaya çalışıldığını gözler önüne serdi.

Ankara’daki bir toplu konut projesinde çalışırken 2013’te kaza geçiren Aydın'ın şirket yetkilileri tarafından mağdur edildiğini söylediği öğrenildi. Çeşitli zamanlarda yardım talebinde bulduğu şirket yetkililerinin olumlu dönüş yapmaması ve işsiz kalmasından dolayı bunalıma girdiği öğrenilen talihsiz adamın sesini duyurmak için böyle bir yola başvurmak zorunda kaldığı belirtildi.

PROVOKASYON İÇİN ARIYORLAR

Emniyet yetkililerinden alınan istihbarat bilgisine göre hayati tehlikesi bulunmayan Sıtkı Aydın'ın yaşanan bu olaydan sonra marjinal örgütler tarafından istismar edilmeye çalışıldığı ifade edildi. 

Aydın'ın mağduriyeti kullanılarak Hükümet ve Devlet aleyhine bir söylem geliştirilmeye çalışıldığı bildirilirken söz konusu çevreler tarafından telefonla ulaşılmaya çalışıldığı da aktarıldı. 

Söz konusu örgütlerin şahsa yardım bahanesiyle konunun gündemde tutulmasına çalıştığına dikkat çekilirken istihbarat birimlerinin de konuyu yakın takibe aldığı aktarıldı.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (4)
 • Yandaş medya her "Hükumet" lafının yanına hemen "Devlet" lafını ekliyor. Sanki Hükumete karşı olanlar Devlete de karşıymış gibi iftira atıyorlar. Adamın kendisini yakmasında Hükumetin yanlış politikalarının etkisi vardır ama Devletin bu konuda her hangi bir suçu yoktur.

  (0) (3)

 • yav de git işine bak internet haber. yok marjunal gruplar. yav adam dertli sıkıntılı aç yahu. kim kendini yakar

  (3) (5)

 • Ne hale düştük. Yakında o adamı gözaltına alıp, ülkenin milli birlik beraberliğine zarar vermek,halkı isyana teşvik ve örgüt üyeliği suçundan hapse atarlarsa şaşırmayın. Yeminle ciddiyim. İroni yapmiyorum.

  (3) (5)

 • Provokasyona Gerek mi var?.. Halk için AKP ile Gelinen nokta belli!

  (2) (4)

Tüm Yorumlar