15 Kasım 2018 16:09

PKK'ya bir darbe daha! Şehit Dökmeci’nin intikamı alındı

PKK'ya bir darbe daha! Şehit Dökmeci’nin intikamı alındı

TSK, Hakkari kırsalı ile Irak'ın kuzeyi Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerine düzenlenen hava harekatında, birliklere saldırı hazırlığında olan 7 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde PKK’lı teröristeler tarafından yola döşenen EYP’nin uzaktan kumanda ile infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Uzman Jandarma V. Kademeli Çavuş Serkan Dökmeci’nin kanı yerde kalmadı. Güvenlik güçleri tarafından bölgede başlatılan operasyonlar kapsamında 7 terörist etkisiz hale getirildi.

İŞTE TSK'DAN YAPILAN AÇIKLAMA
Hakkari Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "01 Eylül 2018 günü Yüksekova ilçesi İkiyaka Dağları Bölgesinde 2, Kuzey Irak Zap bölgesinde 3 ve Basyan Bemeşkavt bölgesinde 2 olmak üzere toplamda 7 bölücü terör örgütü mensubu İHA ile tespit edilerek, icra edilen hava harekatları neticesinde etkisiz hale getirilmiştir. Böylece; 31 Ağustos 2018 tarihinde Yüksekova ilçesi Büyükçiftlik Beldesi Evliya Tepede el yapımı patlayıcının uzaktan kumanda ile infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Uzman Jandarma V. Kademeli Çavuş Serkan Dökmeci’nin kanı yerde kalmamıştır. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir" denildi.

PKK'da ağır kayıp: 86 terörist öldürüldü

 

 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (1)
  • niye her şeyi hiristiyan devletlerinden bekliyoruz.neden başta türkiye olmak üzere müslüman ülkeler filistinlileri beslemiyor?neden hep müslümanlar hiristiyan devletlerin dilencisi?neden herkes oralara kaçıyor?hani dinimizin yüceliği?

    (3) (0)