17 Kasım 2018 16:04

Pervin Buldan'dan terörist cenazesi açıklaması

Pervin Buldan'dan terörist cenazesi açıklaması

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, PKK'lı teröristlerin cenazelerine katılan HDP milletvekillerine yönelik soruşturmaya ilişkin, "Nerede olursak olalım, kim neden dolayı yaşamını yitirmiş olursa olsun biz o ailelerin yanında olmaya devam edeceğiz." dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, PKK'lı teröristlerin cenazelerine katılan HDP milletvekillerine yönelik soruşturmaya ilişkin, çok tartışılacak açıklamalar yaptı.

Partisinin milletvekilleriyle 3 gün sürecek program kapsamında Van'da bulunan Buldan, kentteki bir otelde düzenlenen toplantıda konuştu. Buldan, PKK'lı teröristlerin cenazelerine katılan HDP milletvekillerine yönelik soruşturmaya ilişkin de şunları kaydetti:

"EN UFAK ÜZÜNTÜYE ORTAK OLMAK BİZLERİN EN BÜYÜK GÖREVİ VE SORUMLULUĞUDUR"
"Arkadaşlarımız taziyelere gittiler. Bu, bizim kültürümüzde olan bir şeydir. Elbetteki yaşamını yitiren insanlarımızın ailelerine taziyeye gitmek bizim en büyük görev ve sorumluluğumuzdur. Nerede olursak olalım, kim neden dolayı yaşamını yitirmiş olursa olsun biz o ailelerin yanında olmaya devam edeceğiz. O yüzden bütün milletvekili arkadaşlarıma şunu ifade etmek istiyorum, hangi ilden seçildiyseniz orada yaşanan en ufak üzüntüye ve sevince ortak olmak bizlerin en büyük görevi ve sorumluluğudur."

Mehmet Rüştü Tiryaki kimdir aslen nereli terörist cenazesinden soruşturma açıldı

Terörist cenazesine katılan HDP'li vekiller hakkında soruşturma!

Kaynak : AA

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (15)
 • PKK CENAZELERİNİ KATILAN HDP MİLLET VEKİLLERİNİN YERİ TBMM DEĞİL SİYONİST VE TAPINAKÇILARIN DESTEKLEDİĞİ TERÖRİSTLERİN YANIDIR.BU ÜLKENİN EKMEĞİNİ YİYİP SUYUNU İÇEN TERÖRİSTİN YANINDA YER ALANLAR HAİNDİR.

  (0) (0)

 • Mahkeme süreci, ardından vatana ihanet ve terörist seviciliğinden kodese girmekten kaçaazlar.

  (0) (0)

 • Yani demek istiyor ki pkk lıların cenaze törenine katılmaya devam edeceğiz.tabi öyle diyecek ne de olsa onları seçtiren onlar eh savcılarımızı göreve davet ediyoruz

  (0) (0)

 • gerçek müslüman kürdün geleneğinde ne var biliyor musunuz? gerçek müslüman kürdün geleneğinde vatana ihanet edenin leşi parçalanır ve köpeklere yedirilir.

  (0) (3)

 • Pkk nin canına okunsun.dokunulmazlığı kaldırılsın. Müebbet versinler pkklilere

  (0) (1)

Tüm Yorumlar