19 Temmuz 2018 02:56

ÖSYM'den son dakika hata açıklaması

ÖSYM'den son dakika hata açıklaması

ÖSYM, üniversite sınavıyla ilgili güncelleme yapıldığını duyurdu. Açıklamaya göre, bin 110 adayın ilan edilen yerleştirilmesi değişti, açıkta kalan bin 628 aday bir programa yerleştirildi.

ÖSYM’den puan hesaplamasında hata yapıldığıyla ilgili açıklama geldi. Açıklamada, "Tablo 6-C’nin ekindeki okullardan mezun olan adayların ek puansız yerleştirme puanları kullanıldı. 1110 adayın yerleştirmesi değişmiş, 1628 aday daha önce bir programa yerleşmemişken yerleşir duruma gelmiş, daha önce bir programa yerleştiği açıklanan 1499 aday herhangi bir programa yerleşmemiştir" denildi.

BİN 110 ADAYIN YERLEŞTİRİLMESİ DEĞİŞTİ, AÇIKTA KALAN BİN 628 ADAY YERLEŞTİRİLDİ

ÖSYM'den yapılan duyuruda şöyle denildi:

08.08.2017 tarihinde açıklanan 2017-ÖSYS yerleştirme sonuçlarında, adayların yerleştirmelerinde kullanılacak puanlar belirlenirken Tablo-6C’nin ekinde yer alan okul türlerinden mezun olan adayların alan ve dallarına göre ek puan kullanılabilecek tercihlerinde ‘ek puanlı yerleştirme puanları’ yerine ‘ek puansız yerleştirme puanları’nın kullanıldığı tespit edilmiştir.

Bu işlemin düzeltilmesi amacıyla yapılan güncellemede 1110 adayın ilan edilen yerleştirmesi değişmiş, 1628 aday daha önce bir programa yerleşmemişken yerleşir duruma gelmiş, ek puanı dikkate alındığı için yerleşen bu adaylar nedeniyle daha önce bir programa yerleştiği ilan edilen 1499 aday ise yeni durumda herhangi bir programa yerleşememiştir.

Konu ile ilgili adaylar ve kurumlar bilgilendirilmiş, yeni sonuçlar 12.08.2017 tarihi saat 11:00 itibariyle güncellenmiştir.  Bu durumdan etkilenen adaylardan özür diler bilgilerine saygıyla sunarız.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (12)
 • Buna sebep olan başta ÖSYM Başkanı ve ilgili personeli ile onları o görevde tutan YÖK Başkanı derhal istifa etmeli. Eğer bu olmayacaksa hepsi görevden alınmalıdır. Böyle bir soytarılığı artık bu toplum taşıyamaz.

  (0) (4)

 • Kim bilir kimin akrabası yerleşememiştir de değişiklik yapmışsınızdır. Allah belanızı versin

  (1) (2)

 • NEYİN GÜNCELLEMESİ BU KİM YAPAR BU HATAYI ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ ÜÇ TANE İŞ BİLMEYENİN ELİNDE Mİ BU KADAR MI UCUZUZ MUZ CUMHURİYETİ Mİ BURASI TABİ İSTİFA DİYE ŞEREFLİ BİR KURUM OLMAYINCA KİME KALIYOR MAKAMLAR ORASI MALUM

  (0) (3)

 • Özür dileriz, iki gün kazandınız diye sevindirdik sizi hata yapmışız.

  (0) (5)

 • Ünal YARIMAĞAN kendi kafalarından değildi.Ama bunlara aman laf gelmesin.Zaten YARIMAĞAN gittikten sonra OSYM de soru çalma FETÖye "istediklerini verme" faslı başlamıştı.Noldu? sustunuz

  (0) (4)

Tüm Yorumlar