16 Ocak 2019 21:00

Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz kimdir?

Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz kimdir?

Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz, gece yarısı operasyonuyla görevden alındığı iddia edildi. Peki AK Parti'de tartışmalara neden olan Enver Yılmaz kimdir? İşte tüm detaylarıyla Enver Yılmaz ve siyasi hayatı;

AK Partili Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın görevden alındığı iddia edildi. Yılmaz'ın görevden alınma süreci sonrası AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'a twitter'dan kin kustu. 

Enver Yılmaz 20 Mart 1970 yılında Ordu'nun Ulubey ilçesinde bağlı Aydınlar köyünde doğdu. Babasının ismi Mehmet, annesinin ismi ise Hamide'dir. Yılmaz'ın bir erkek bir de kız kardeşi vardır. Babası çiftçilikle uğraşmakta annesi ise ev hanımıdır. İlkokul eğitimini Aydınlar Köy okulunda başladı. ailesinin isteği doğrultusunda Ordu şehir merkezinde yer alan Hamdullah Suphi Tanrıöver İlköğretim okuluna kaydı yaptırılarak eğitimine burada devam etti. Lise eğitimini Ordu Lisesinde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Hâkim olarak görev yaptı. Serbest Avukatlık yaptı.

SİYASİ KARİYERİ

22.ve 23.Dönem Ordu, 24. dönem İstanbul Milletvekilidir. 22. Dönem'de Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Kâtip Üyeliği görevinde bulundu. Türkiye-Japonya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve Türkiye-Finlandiya Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesidir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

30 Mart 2014'te yapılan yerel seçimlerde AK Parti'den Ordu Büyükşehir Belediyesi'ne aday gösterilmiş ve Büyükşehir Belediye Başkanı olmuştur.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (5)
 • Burası karadeniz hic kimse bibirinin adam olmasını istemez.Bütün karadeniz böyle.özellikle ulbeylilerde daha fazşa

  (0) (0)

 • Kesinlikle geç kalınmış bi karar.Eds uygulamasıyla,hiç bir uyarı levhası olmayan yolda ,aynı hıza (hızda 80 ile 90 km arasinda) 3 dk içersinde, 4 ayrı cezayla indirimli 800 tl ödedim.Gerçekten bu basit bi örnek gibi gelebilir fakat resmen kuralsız bi şekilde soygun.Daha kim bilir neler vardır.

  (0) (1)

 • karadeniz sahil yolundan geçenleri resmen haraca bağlamış fetöcü şirketle brlikte kurduğu EDS lerle milleti canından bezdirmişti.çok geç kalınmış bir tasarruf kim bilir daha neleri var ama sadece görevden almak yetmez bütün mal varlığına ikinci üçüncü derece akrabaları dahil olmak üzere el konulmalı yurtdışına kaçması engellenmelidir

  (4) (10)

 • seçimle gelen birini görevden almaya çalışmak düpe düz darbe diyen bir akp yönetimi vardı bunlar ne oluyor şimdi

  (4) (4)

 • fetöcü mü onu yazmamışsın

  (0) (2)

Tüm Yorumlar