18 Ocak 2019 09:26

Optimar anketinde Muharrem İnce detayı Abdülkadir Selvi yazdı

Optimar anketinde Muharrem İnce detayı Abdülkadir Selvi yazdı

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Optimar Araştırma Şirketi'nin yaptığı son anketin sonuçlarını köşesinde paylaştı. Ankete göre, Muharrem İnce'ye verilen destek yeni bir parti kurması halinde yüzde 30.1'den yüzde 27.7'ye düşüyor.

Abdulkadir Selvi, "Anketten ne çıktı" başlığıyla yayımlanan yazısında, OPTİMAR Araştırma Kuruluşu’nun ağustos ayında yaptığı “Türkiye’nin nabzı” araştırmasının sonuçlarını aktardı.

CHP'nin 24 Haziran'daki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin partideki konumunu göstermesi açısından önem taşıyan sonuçlar içeriyor. İşte yazının ilgili bölümü:

"OY VERİRİM" DİYENLER YÜZDE 27.7
"Muharrem İnce’nin CHP Genel Başkanı olmasını destekleyenlerin oranı yüzde 47.1 çıkarken, hayır diyenler yüzde 33.6’da kalıyor. İnce’nin CHP Genel Başkanı olmasına yüzde 80.4’le en büyük destek tahmin edileceği gibi CHP’lilerden geliyor. En az desteği ise yüzde 28.8’le AK Partililer veriyor.

“Muharrem İnce CHP’nin Genel Başkanı olduğu takdirde CHP’ye oy verir misiniz?” diye sorulduğunda ise “Oy veririm” diyenlerin oranı yüzde 30.1 olurken, “Oy vermem” diyenler 43.7’ye çıkıyor. İnce yüzde 89.3’le CHP’lilerden oy alıyor.

“Muharrem İnce yeni bir parti kursa oy verir misiniz?” sorusuna verilen yanıt birçok şeyi aydınlatmaya yetiyor. “Oy veririm” diyenler yüzde 27.7’de kalırken, “Oy vermem” diyenler 56.6’ya çıkıyor. Herkes kendi mahallesinde kalmaya devam ediyor.

Abdulkadir Selvi'nin yazısının tamamı

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (9)
 • ZERRE KADAR YAZDIKLARINA GÜVENEMEDİĞİM YAZAR :SELVİ

  (0) (0)

 • Sayın İnce sakın ola bu dolmuşa binip kendini ziyan etme.Zira mevcut iktidar kendine altarnatif olacakları kitabına uydurup bertaraf etmede çok Mahir demedi deme

  (0) (1)

 • Parti kursa ne olur. Once adam olsun. Parti icinde koltukl savasindan baska birsey yapmadi adam. Bu da partiyi oldukca yipratti.

  (0) (2)

 • MUHARREM İNCE PARTİDE KURSA, CHP YE GENEL BAŞKANDA OLSA, MEVCUT DURUMDAN BİR ADIM İLERİ TAŞIYAMAZ, BİR LİDER ÖNCE İNSAN OLDUĞUNU UNUTMAYACAK KENDİSİNİ ELEŞTİRENLERE AĞIZ DOLUSU KÜFÜR ETMEYECEK, İNCEDEN NE KÖY NE KASABA OLUR, BOŞA ALLAYIP PULLAMAYIN, KILIÇDAROĞLU CHP Yİ TESLİM ETMEDİ BİZ TÜRKİYEYİMİ TESLİM EDECEZ...

  (1) (1)

 • Muharrem incenin aldığı yüzde 30 oy tepki oylarınıda içeriyordu. Yüzde 27 oy alacakmış bence abartı bir rakam. Siyaset tarihimiz bu tarz şişirme balon ve tabela partileri ile dolu. Toplayın üst üste 27 muharrem ince 25 chp 11 mhp 10 iyi parti 11 hdp eşittir 84. Ak partiye yüzde 16 mı kaldı. Güldürmeyin komik olmayın. Bu araştırma anket kuruluşları değilmi onun tepkisinden bunun tepkisinden ona yaranmak buna yaranmak için kasıtlı olarak anket değerlerini saptıranlar.

  (0) (2)

Tüm Yorumlar