24 Nisan 2018 11:32

Nevşin Mengü'nün Papaz Patrik hassasiyeti

Nevşin Mengü'nün Papaz Patrik hassasiyeti

Nevşin Mengü, bir papazın İrlanda'ya Hristiyan dinini taşıdığı güne özel olarak yeşillere büründü.

İrlandalılar her yıl 17 Mart tarihinde Papaz Patrik'i anarak festivaller düzenliyor. Festivallerde yeşil kıyafetler giyerek eğleniyor.

CNN Türk spikeri Nevşin Mengü de ana haber bültenine İrlandalılar gibi yeşillere bürünerek çıktı. Yayın öncesi paylaştığı fotoğrafla da buna dikkat çekti.

SAİNT PATRİCK GÜNÜ NEDİR?

Aziz Patrik Günü , M.S. 6’ncı yüzyılda İrlanda’ya Hıristiyan dinini taşıyan Saint Patricks adlı din adamı anısına başlayan dini kutlamadır. Patrick’in öldüğü 17 Mart tarihinde kutlanır. Zamanla ulusal ve kültürel bir festivale dönüşmüş.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (20)
 • haddini.bil.neudugu.belirsiz kadin.dini.siyasi.gorusun.neolursa olsun.haddini.bileceksin.bizler.tanklarin onune.yatarken.sizler.kimin.onune yatmistiniz.bizler.tanklarin.ustune cikmisken.sizlerin.ustune.kimler cikmisti.yaseveceksin.yaterkedeceksin

  (2) (0)

 • KİŞİ SEVDİĞİ İLE BERABERDİR.ÖBÜR TARAFTADA SEVDİĞİ PAPAZLARLA HAŞR OLUNUR UMARIZ.

  (0) (0)

 • NEVŞİN MENGÜ HANGİ DİNE MENSUP İSE O DİNE SAYGILI DAVRANMASI GAYET NORMALDİR.

  (0) (1)

 • Dine ve dindara saygı çerçevesinde yapılanlara saygı duyarım.Bir problem yok aynı davranışı kendi dinimiz içinde bekliyorum(müslümanlara saygı).Örneğin el sıkmayan insanlara da saygı.Ve sadece Nevşin hanımdan değil tüm Türkiye'den.Ben Şafi değilim ve kadın eli sıkıyorum,benim için problem değil.

  (2) (4)

 • islama gericilik diyen bu gibilerin daha gerideki hristiyanlığa yönelmeleri ve sırf çıkarları için hristiyan abilerine şirin görünme çabaları çok embesilce bir durum

  (4) (2)

Tüm Yorumlar