19 Aralık 2018 01:18

NASA, "Ay'a çıkılmadı" diyenleri ters köşe etti! 10 bin fotoğraflı kanıt...

NASA, "Ay'a çıkılmadı" diyenleri ters köşe etti! 10 bin fotoğraflı kanıt...

NASA, neredeyse 50 senedir dillendirilen ''Ay'a çıkılmadı" komplo teorilerine karşı, Apollo 11 tarafından çekilen 10 binden fazla fotoğraf paylaştı. NASA'nın bu paylaşımı, teori sahiplerini şaşırtacak cinsten.

Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), 1969 yılında Ay'a ilk çıkış olayına, inandırıcı olmadığına dair yapılan yorumlara bir so vermiş olacak ki resmi Flickr Apollo sayfası aracılığıyla Apollo 11'in Ay yolculuğu ile ilgili tam 10.000'den fazla fotoğraf paylaştı.

Uzay aracının Dünya'dan fırlatılışından başlayan ve geri dönüşüne kadar neredeyse her anından kaydedilmiş fotoğraflar bu tartışmaya son verir mi yoksa '10.000 tane fotoğrafı da montajlamışlar!' türevi yorumlar gelmeye devam eder mi bunu önümüzdeki günlerde göreceğiz.

İşte NASA'nın paylaştığı fotoğraflardan birkaçı: 

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (7)
 • hayir yanlisin var 1000 lerce profesor universitelerde dunyanin cekim alanindan ve micro dalga etkisinden cikmanin bugun ki teknologji ile mumkun olmadiginin dersini veriyor, abd nin kisi rusya ile icine girdigi savas ve yarisda bir kandirmaca, sadece dunyanin atmosferinin disina biraz cikip gelebiliyorlar, su andaki uzay istasyonun oldugu yere kadar.

  (0) (0)

 • onlar sadece kendi gibi aptalları kandırabilirler. onlr Ay'a değil dünya dışında boşluğa çıktılar. Ay nurdur rahman suresinde yazar açın inceleyin, oraya o Nur'a cünüp ve pis insanların çıkması olamaz kaldı ki Ay güneşe daha yakın orada ki ısıya kim dayancak? müslümanların kafasını çelme olayı

  (58) (2)

 • Bunlar renkli, o zamanlar böyle kamera yoktu :-) montaj bunlar, hep and nin oyunu. :-)

  (19) (0)

 • Aya cikildigi kabul etmeyen sadece yobaz kesim.Onun disinda aya gidildigini tum dunya kabul ediyor zaten.

  (0) (9)

 • Allah cezanı versin ABD. İnsanlığın yüz karası soysuzların ülkesi ABD

  (1) (2)

Tüm Yorumlar