19 Temmuz 2018 03:07

Mustafa Yıldızdoğan'dan "çalıntı beste" iddialarına sert yanıt

Mustafa Yıldızdoğan'dan "çalıntı beste" iddialarına sert yanıt

Sanatçı Mustafa Yıldızdoğan, " Ölürüm Türkiyem" şarkısının bestesinin Kürt bir müzik grubundan çalındığı iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sanatçı Mustafa Yıldızdoğan, Konya'nın Meram ilçesindeki bir kafede gazetecilere yaptığı açıklamada, sosyal medyada bir video eşliğinde yapılan paylaşımlarda, 1993 yılında piyasaya sürdüğü albümdeki "Ölürüm Türkiyem" şarkısının bestesinin Kürt bir müzik grubundan çalındığı iddialarına yer verildiğini anımsattı.

İddiaların gerçeği yansıtmadığını, bu asılsız iddialarla ilgili paylaşım yapanlar hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğunu söyleyen Yıldızdoğan, şöyle devam etti:

"Beni her şeyle itham edebilirler ama hırsızlıkla asla. 'Vatan, bayrak ve Allah.' diyen, siyaset ve politika üstü bir tavırla ortaya koyduğum, 1992 yılında bestelediğim bu parça, yıllarca ülkemde dinlendi. Bu zamana kadar 'bu parçanın müziği bana aittir' dememişimdir. Bu benim ailemden gördüğüm edep ve üslubumdan kaynaklanan bir güzelliktir. 15 Temmuz sonrasında bu parça yine parlamıştır. Çünkü bu tür eserler asırda bir gelir. Dün, vatan ve bayrak hainleri, millet düşmanları birleşmiş, benim hırsızlık yaptığımı söylüyor. Sosyal medyada da paylaşılan ve bir müzik grubunun fotoğrafına yer verilen videoda, Kürtçe şarkı duyuluyor. Videodaki resim, 2 yıl önce çekilmiştir. Bunu siyah beyaz yapmışlar. Bu yayınlanan videonun kime ait olduğu ve hangi şirkete ait olduğu ortada yok. Dolayısıyla nereden çıktığını da bilmiyorum.

"BENİM BU TOPRAKLARDAN BAŞKA GİDEBİLECEĞİM BİR YER YOK"

Yıldızdoğan, sosyal medyadaki paylaşımların daha çok yurt dışından yapıldığına işaret ederek, "Bunlar gibi hainlerin gidebildiği bir memleket var ancak benim bu topraklardan başka gidebileceğim yer yok. Ondan dolayı 'Ölürüm Türkiyem.' diyorum. Ömrümün sonuna kadar da bunu diyeceğim. Bu ülkede birlik ve beraberlik içinde sazımızı çalacağız, türkümüzü de söylemeye devam edeceğiz." diye konuştu.

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (3)
  • Mustafa Kardeşim, "Ölürüm Türkiyem" sıradan bir müzik parçası değil. Bu ülkeyi canından çok seven senin yüce kalbinin eseri. Eserin, İstiklal Marşı'mızdan sonra ikinci milli marşımız olmuştur. İtlerin havlaması bu yüce gerçeği değiştiremez.Selam sana ve senin gibi yiğitlere.

    (0) (0)

  • bu şarkı bir kürt gurubuna aitse yıllardır neden sustular neden sahip çıkmadılar. sanırım birileri bu şarkıdan rahatsız olmuştur.

    (1) (2)

  • Bu parçanın müziği bana aittir dememen bir yerden esinlenmediğin yada müziğini kopyalamadığın anlamına gelmiyor, müzik kime ait cevap da vermiyorsun açıklamanda

    (3) (0)

Tüm Yorumlar