24 Ocak 2019 12:22

Muharrem İnce'nin ziyaret teklifine Demirtaş'ın eşinden bomba yanıt!

Muharrem İnce'nin ziyaret teklifine Demirtaş'ın eşinden bomba yanıt!

HDP'nin cezaevinde bulunan cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin kendisini ziyaret etmek istemesiyle ilgili, "Muharrem İnce bize gelecek. Tabi memnuniyetle ağırlayacağım. Sayın Erdoğan, Akşener, Perinçek ve Karamollaoğlu da gelse onlara da evimin kapısı her zaman açıktır." dedi.

Edirne cezaevinde bulunan HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, HDP'nin seçim standını ziyaret etti. Stantta bulunan görevlilerle sohbet eden Başak Demirtaş, gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

Başak Demirtaş, cezaevinde bulunan eşinin dışarıda yapılan çalışmaları merak ettiğini, onun için seçim stantlarına giderek partilileri ziyaret ettiğini söyledi. Başak Demirtaş, "Cezaevindeki eşimin arkasından gece gündüz demeden iftiralar ve hakaretler yağdırılıyor. Yani bu eleştiriler seviyesiz ve saygısızca. Eğer ki korkmuyorsanız çıkarın o zaman o da sözünü meydanlarda size söylesin, cevabını versin" dedi.

'EVİMİZİN KAPASI TÜM CUMHURBAŞKANI ADAYLARINA AÇIKTIR'
Diyarbakır'da bugün miting yapacak CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin kendisini de evlerinde ziyaret edecek olmasını da değerlendiren Başak Demirtaş, "Muharrem İnce bize gelecek. Tabi memnuniyetle ağırlayacağım. Sayın Erdoğan, Akşener, Perinçek ve Karamollaoğlu da gelse onlara da evimin kapısı her zaman açıktır. Bu yapılan anlamlı jest siyasetten daha ziyade insani ilişkilerin güçlenmesine hizmet ediyor" diye konuştu.

''ÖFKELİYİZ AMA BUNU SANDIĞA YANSITMYACAĞIZ''
Başak Demirtaş, şu anda yürütülen seçim yarışının adil koşullarda yürümediğini de ifade ederek, "Demirtaş dört duvar arasında bir hücrede seçim çalışması yürütmeye çalışıyor. Cezaevinde olması başlı başına çok büyük bir engel ve zorluktur. Ama her şeye rağmen umudu korumayı ve büyütmeyi biliyor. Evet öfkeliyiz ama bu öfkemizi de mutlaka sandığa yansıtacağız. Yapılan bu bütün haksızlıklar ve hukuksuzluklar ile zulme karşı halkımız gereken cevabı 24 Haziran'da verecektir mutlaka" dedi.

Kaynak : DHA

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (34)
 • Merak etme senin kaplarını sizün gibi teroris yanlıları açar muğarrem incenin eşinde hiç halsiyet kalmamış şehitlemizin analarını ziyaret edeceğine onların katillerini ziyaret ediyo yazıklar olsun sende anasın ama pkk eşin 6/7yaşindaki çocukları tankların önüne atıyo nasıl uyuyorsun aynı şeklide kendi çocuklsrınıdq sür tankların önüne bu kadar vijdanlıysan ama herkes fani sizde yerşn altına giricwksiniz hesap vereceksiniz bu dğnya size kalmayacak hiç bir zaman türkiye kürdistan olmayacak siz ancak kürt vatandaşlarımız kullanıyorsunuz onların çocuklarının beynini yıkayıp dağa çıkarıyısunuz neden kendi çocuklarınız rahat yataklarında yatıyor Rabbim sizingibilire fırsat vermesin

  (0) (0)

 • Oylarımız Selahattin DEMİRTAŞ a

  (16) (6)

 • sana gelecek olan belli. fazla umutlanma. CHP SP ve İYİ Parti. onlarda kıçlarını kurtarmak için yalvarmaya geleceklerdir.

  (12) (11)

 • KESİN ARAPSIN ARAPLAR KAYPAK OLUR

  (5) (0)

 • yasin börünün annesi de insan,

  (3) (8)

Tüm Yorumlar