19 Kasım 2018 18:26

Muharrem İnce: İnanmayın diyorum yine tweet atıyorlar

Muharrem İnce: İnanmayın diyorum yine tweet atıyorlar

CHP'nin 24 Haziran seçimlerindeki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 24 Haziran'daki Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi'nin yapıldığı gece yaşananlardan dolayı partilileri eleştirdi.

CHP'nin 24 Haziran seçimlerindeki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 9 Eylül'de yeni bir kampanya başlatacağını söyleyerek CHP'yi herkesin partisi haline getireceğini söyledi. Bu yapının Türkiye'yi 5 yıl yönetemeyeceğini ve erken seçim kararı alınacağını da ileri süren İnce, 24 Haziran gecesi kendisiyle ilgili tweetlere de bir kez daha tepki gösterdi.

Muharrem İnce, 24 Haziran'daki Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından, dün çeşitli ziyaretlerde bulunmak için Kırklareli'ne geldi. İlk olarak Babaeski ilçesine bağlı Karacaoğlan köyünü ziyaret eden İnce, vatandaşlarla sohbet etti, kendisine ikram edilen etli pilavı yiyerek, ayran içti. 

Karacaoğlan köyüne seçim zamanı atılan bir tweet'i çok beğendiği için geldiğini anlatan İnce, "Bu köye gelmek bir vesile oldu. Bu iş burada bitmedi merak etmeyin. Demokrasi böyle bir şeydir. 16 yılın da sonunda herhalde şunu başardık, bu değiştirilebilir, bunu başarabiliriz. Umudumuz var. 41 yılda aşılamayan yüzde 30 barajını 50 günde aştık. Önümüzde 500 gün var, şimdi 50 artı 1'i aşacağız. Bunu başarabiliriz." dedi.

"9 EYLÜL'DE BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ"

Dün Erzurum'da sokakları gezdiğini ilk kez burada yüzde 10 aldıklarını hatırlatan İnce, önlerine koydukları hedefleri başaracak güçte olduklarını söyledi. 

Aldıkları 15 milyon oyu, 30 milyona çıkartacaklarını aktaran İnce, konuşmasına şöyle devam etti:

"9 Eylül'de bir kampanya başlatacağız. Partimizin şu anda 1 milyon 250 bin üyesi var. 1 milyon 250 bin daha yeni genç üye kazandıracağız. Bu üyeler 18-35 yaş arası olacak. 35 yaş üstünde olanlar da üye olabilir ama gençlerin sayısını ayrı tutacağız. 1 milyon 250 bin üye daha yaptığımızda 15 milyon oyu, 30 milyon yapmış olacağız. CHP'yi hepimizin partisi yapacağım. 81 milyonun partisi olacak ama hazırlıkları en iyi şekilde yapmak lazım. 'Çalıyorlar şu ilde', çaldırmayacağız. 'Çalıyorlar' diye şikayet olmaz. Sen görevini yaparsan çalamazlar. Hiç oy alamadığımız yerlerde oy oranımızı 2-3 katına çıkarmışız. Güneydoğuda dünyanın oyunu aldık. Başarıyoruz, 30'u geçmiş isek, 40'ı da 50'yi de geçeriz. Ben bu inanıyorum." 

Daha sonra İnce, Kırklareli Belediyesi'nce Yayla Meydanı'nda yaptırılan Atatürk Evi ile Ali Rıza Efendi Kültür Evi'ni ziyaret etti. Ziyaretlerinin ardından İnce, bir çay bahçesinde vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti.

"YENİLDİĞİN ZAMAN KARŞINDAKİNİ KUTLAYACAKSIN"

İnce, bir düğün salonunda sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve partililerle de bir araya geldi.

Türkiye'nin iyi yönetilmediğini ileri süren İnce, AK Parti'nin ekonomi politikalarını eleştirerek, bu seçimin 5 yıl sürmeyeceğini, erken seçimin olacağını savundu. 

24 Haziran günü oyunu Yalova'da kullandıktan sonra Ankara'ya geldiğini hatırlatan İnce, sözlerini şöyle tamamladı:

"Seçimi takip ediyoruz, partili arkadaşlarımız var, bilgisayarlarımız var, dev ekran televizyonlar var. Partinin grup başkanvekili var. Meclis başkanvekili var, milletvekilleri var, kardeşlerim, oğlum, herkes orada. Sonuçları takip ediyoruz. 'Çık konuş' diyorlar, takip ediyoruz. Saat 5'e 10 kala Yüksek Seçim Kurulu'na gittim. Açıklama yaptık, 'Yüksek Seçim Kurulu ben buradayım, 6 dakikalık bir mesafedeyim, işini doğru yap' dedim.

"İNANMAYIN DİYORUM YİNE TWEET ATIYORLAR"

Peki YSK geçmişte olduğu gibi mühürsüz oylar geçerli olacak gibi bir yanlış karar aldı mı? Almadı, alamadı. 'İnsanları sokaklara çağırmadın' diyorlar. Yahu neden çağırayım, yanlış yaparsa çağıracaktım. Yanlış yapmadı. Niye insanlar gaz yesin, cop yesin. Bana 'Gece neden konuşmadı?' diyorlar. Niye konuşayım, sonuçları takip ediyorum. Birisi diyor albaylar kaçırdı, buna inanmayın diyorum, yine tweet atıyorlar. Bunlar tam komedi, bunlar tamamen hayal ürünü. O kadar vahim değil yani Türkiye'nin durumu. Yenildiğin zaman karşındakini kutlayacaksın. Ben böyle bilirim, demokrasiyi böyle anlarım. Erdoğan'ı aradım, kutladım. Başarılar diliyorum, Allah mahcup etmesin dedim ama bir dahakine o beni kutlayacak."

YORUM YAZIN

YAPILAN YORUMLAR (10)
 • Kırk senedir aşılamayan barajı aşmış Hadi Len orda kendini bir şey zannediyooo Senden iyi bir showman olur

  (0) (0)

 • Memleketin düştüğü hale bak. Nasıl bir ruh hali ki hile ve yalandan, iftiradan bu kadar medet uman bir kitlemiz de var maalesef. . Adam sene de bir doğru söyledi . Onu da yalana devşirip rahatlayacaklar hatta küçük bir hile sözüyle isyana ayaklanmaya kalkışacak bu zavallıların böylesi Erdoğan düşmanlığının asıl sebebi kıskançlık . Atatürkün emanet ettiği bu ülkeyi 80 yıldır Atatürkçüler değil de( onlara göre )yobazlar dindarlar 16 yılda bu denli geliştirebildiler. Asıl gücendikleri bu. Kabullenmek istemiyorlar.

  (0) (3)

 • Yahu yeter artık şu karaltınız bir kaybolmadı gitti varya yeter yani gidin artık daa... iş yapanların önünü açın engel olmayın birakın bu işleri cehepeeeeee.....

  (2) (8)

 • İnce gelse ne olurdu... 1. sözcü kapatılırdı 2. Cem Yılmaz'a özenir küfürlü şakalar yapardı 3.şerefsizler, kaşarlar, şizofrenler, hacılar, hdp lı yurtseverler diye halkı bölerdi. 4. Yatırımları durdurur okeye dönerdi. 5.Şizofren diyen inceyi bağrılarına basarlardı....şizofrenliği aslında iyi bişey olduğunu yayarlardı😁

  (0) (5)

 • Chplileri 70 yıldır kimse ikna edemiyor😊 chplileri ikna edemeyenler menderes, Özal, erbakan onları bu yüzden cezalandırdılar. Erdoğanı gezi, 15 temmuz ile cezalandırmak istediler olmadı. İnce de bunları bildiğinden kendi seçmeninden korktu şizofrenler dedi.

  (1) (8)

Tüm Yorumlar